Trebanjci so bili za borbenost in srčno igro nagrajeni s prestižno zmago, s katero so se ob Celju in Gorenju povsem vključili v boj za naslov. Foto: www.alesfevzer.com
Trebanjci dobili derbi s Celjani

Tekma v dvorani Leona Štuklja bi se morala začeti ob 17.30, a se je Celjanom na poti v Novo mesto pokvaril avtobus, tako da je bil začetek preložen na 18.00.

Gostje so nastopili precej oslabljeni, saj so manjkali Josip Šarac, Patrik Leban, Filip Ivić, Tobias Cvetko in Radojica Čepić. Celjani so na začetku dvakrat povedli, a so Trebanjci hitro vrnili, nato pa je Gregor Potočnik z drugim golom v 6. minuti poskrbel za prvo vodstvo domačih (3:2). Malo pozneje je Gal Cirar s sedemmetrovke povišal na 4:2.

Poteko po prekršku nad Kotarjem dobil rdeči karton

Trebanjci po -2 naredili delni izid 5:0. Poteko zaradi komolca Kotarju dobil rdeči karton.
Po vodstvu domačih s 6:4 so Celjani naredili delni izid 3:0. Dva gola je zabil visoki Arsenije Dragašević, enega pa Domen Novak, tako da je semafor v 16. minuti kazal 7:6. V celjskih vratih se je razigral tudi Miljan Vujović. Domači trener Uroš Zorman je vzel minuto odmora. Po njej je Novak s sedemmetrovke prvič zadel za celjsko vodstvo s +2 (8:6). A tudi Trebanjci so odgovorili z delnim izidom 3:0 in znova povedli (9:8). Moštvi sta igrali na polno. V 22. minuti je David Didovič povišal na 10:8, hkrati pa je pri Celjanih Vid Poteko zaradi udarca s komolcem Marka Kotarja prejel neposredni rdeči karton. Poteko je moral tako predčasno v slačilnico. Zdesetkani Celjani so tako doživeli še en udarec.

Ob polčasu semafor kazal 14:10 za domače
Malo pozneje je Darko Cingesar zadel v prazna vrata za 11:8 v 22. minuti. Trener Celja Tomaž Ocvirk je vzel minuto odmora. Ni pomagala, saj so Trebanjci pokazali več "lakote" po uspehu. V končnici se je po trčenju z Leonom Rašom poškodoval še Žiga Mlakar. Cingesar je nekaj sekund pred koncem postavil izid polčasa 14:10.

Celjane so v končnici prvenstva precej oslabile poškodbe. Bodo zbrali dovolj moči, da ubranijo naslov?  Foto: www.alesfevzer.com
Celjane so v končnici prvenstva precej oslabile poškodbe. Bodo zbrali dovolj moči, da ubranijo naslov? Foto: www.alesfevzer.com

Vratar Vujović Celjane z dvema goloma vrnil v igro
Pivovarji so dobro odprli drugi del. Z dvema goloma Matica Grošlja so prepolovili zaostanek (15:13). A domači niso popuščali, saj so v 44. minuti po prodoru Marka Kotarja znova ušli na 19:15. Sledil je najboljši mogoči odgovor Celjanov, ki so izkoristili izključitev pri Trebanjcih, sedemmetrovko in igro z igralcem več. Z delnim izidom 4:0 so namreč v 45. minuti izenačili na 19:19, pri čemer je dva gola v prazna vrata dosegel vratar Celja Vujović. Zorman je vzel minuto odmora, po kateri je Vujović ustavil strel domačih, Tadej Mazej pa je na drugi strani zadel za 20:19.

Odločilni gol Mihajla Radojkovića
Deset minut pred koncem je semafor kazal 21:21 in obetala se je dramatična končnica. Novak je s sedemmetrovke štiri minute pred koncem zadel za 23:22. Rašo je malo pozneje izenačil. Novak je prav tako s sedemmetrovke v 58. minuti zadel za novo vodstvo, a je Didovič dve minuti pred piskom sirene izenačil na 24:24. V razburljivem finišu je najprej vratar Urh Brana ubranil strel Arseniju Dragaševiću, na drugi strani pa je Mihajlo Radojković 40 sekund pred iztekom dosegel odločilni gol. Celjani so imeli še zadnji napad, a jim ga ni uspelo izkoristiti. Slavje domačih se je začelo ...

Trimo Trebnje s srčno igro pokoril Celjane

Zorman: Imeli smo malo več športne sreče. Prvenstvo je zdaj še bolj zanimivo.
"Čestital bi obema ekipama za borbo. Obe ekipi sta imeli kar nekaj težav s poškodbami, zato kapo dol obema. Na koncu smo imeli malo več športne sreče, to je zagotovo. Mislim, da je zdaj prvenstvo še bolj zanimivo. Bilo je nervozno na obeh straneh, na koncu pa mislim, da smo zasluženo zmagali. Iskrene čestitke mojim fantom. Zdaj so pred nami še štiri tekme, ki jih moramo dobiti. Kaj se bo na koncu razpletlo iz tega, sam Bog ve. Pred prvenstvom je bil naš cilj tretje mesto, zdaj smo v igri za drugo ali morda celo za prvo, a gremo korak za korakom. V sredo je že nova tekma in vse kocke se lahko premešajo,"
je za TV Slovenija po tekmi dejal trener domačih Zorman.

Zadnjih sedem minut tekme Trimo Trebnje – Celje PL

Razgor: V sredo nas čaka tekma sezone. Še vedno je vse v naših rokah.
Kapetan Celja David Razgor pa je povedal: "V drugem polčasu smo igrali boljše. Prišli smo v vodstvo, a v teh ključnih momentih se nismo ubranili, niti nismo zabili zadetka. V sredo nas čaka tekma sezone, še vedno je vse v naših rokah. Morda nas res ni veliko, a verjamem, da je Trebnje morda bolj neugodna ekipa kot Velenje in v sredo moramo zmagati in ostati v vodstvu do konca sezone. Verjamem v to, da bomo na koncu sezone izpolnili naš cilj."

Izjavi Zormana in Razgorja po koncu derbija v Novem mestu

Celje le točko pred Trimom; v sredo derbi Celjanov in Velenjčanov
Vodilni Celjani imajo štiri kroge pred koncem na vrhu lestvice točko naskoka pred Trebanjci in tri pred Velenjčani, ki pa imajo dve tekmi manj. Petkov obračun Gorenja z Mariborom je zaradi okužbe z novim koronavirusom v mariborski ekipi odpadel. Celjani in Velenjčani se bodo v medsebojnem derbiju v Rdeči dvorani pomerili v sredo, 12. maja. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.