Cedevita Olimpija je osemnajstič slovenski državni košarkarski prvak. Foto: EPA

Ljubljančani so tekmo dobro odprli, hitro so smuknili v vodstvo, nato pa po seriji zapravljenih napadov doživeli strelski mrk. V tem času je Krki na krilih Mihe Škedlja uspel delni izid 8:0, po katerem so Novomeščani povedli z 12:9.

Strelski mrk gostiteljev je po slabih treh minutah prekinil Jaka Blažič. Do konca četrtine sta bili ekipi izenačeni, Nejc Barič je 17 sekund pred koncem zadel trojko za 22:22, a je sireno v naslednjem napadu prehitel Žiga Dimec za vodstvo Ljubljančanov s 24:22.

Ljubljančani so se razigrali v drugi četrtini
Že v uvodu druge četrtine je Rion Brown z alley-oopom poskrbel za akcijo tekme, Olimpija je strnila vrste v obrambi in z mirno roko v napadu pobegnila nasprotniku. Razigral se je Luka Rupnik, ki je zadel dve trojki, po delnem izidu 14:5 je s soigralci povedel z dvomestno razliko (38:27). A Krka se ni predala. V zaključku polčasa se je po zaslugi Roka Stipčevića in Jana Kosija približala na vsega štiri točke zaostanka (40:36). Toda Kendrick Perry je v zadnjem domačem napadu prvega dela dosegel tri zaporedne točke (koš in prosti met) in se s svojo ekipo na odmor odpravil s prednostjo sedmih točk (43:36).

Zmaji znova popustili, skorajšnja vrnitev Krke
V tretji četrtini so imeli gostitelji vse pod nadzorom, nato pa v zaključku znova popustili in Dolenjcem dovolili skorajšnjo vrnitev. Vodili so že s +13 (59:46), nato pa se je Krka predvsem po zaslugi Stipčevića, Škredlja, Adina Vrabca in Jana Rebca z delnim izidom 11:0 približala na vsega dve točki zaostanka (59:57). Strelski post varovancev Jurice Golemca je po dobrih treh minutah z zadetima prostima metoma vnovič prekinil Blažič. Pred zadnjimi desetimi minutami tekme je bil izid 61:57.

Olimpija dokončala delo v zadnji četrtini
Krka je bila nevarna le še v uvodnih minutah zadnje četrtine, nato pa so se zmaji po petih zaporednih Blažičevih točkah in zaporednima prostima metoma Jarroda Jonesa odlepili od nasprotnika in povedli s +11. Ko je slabo minuto pred koncem trojko zadel še Perry, je bilo jasno, da bo imela prestolnica letos vendarle državnega prvaka.