V Stožicah je bilo 1500 gledalcev, ki so bili lahko zadovoljni z Olimpijino uvodno tekmo v novi sezoni v domači dvorani.

Slovenski prvaki so si priborili že 16 točk prednosti (59:43), a je sredi zadnje četrtine prednost skopnela na dve točki. V ključnem trenutku je trojko zadel kapetan Jaka Blažič.

Bayern je na koncu izvedel dva neuspešna napada. Žan Mark Šiško je zgrešil trojko, nato je bil v prodoru nespreten center Deshaun Thomas.

Bayern - četrtfinalist zadnje sezone Evrolige - je zadnjič vodil na začetku druge četrtine (22:23).

Cedevita Olimpija bo sezono v Ligi Aba začela zadnji septembrski konec tedna, čaka pa jo (tako kot lani) tudi nastop v Evropskem pokalu.