Youri Tielemans je v prvem polčasu z izjemnim zadetkom izenačil, Leicester pa je bil v drugem polčasu precej boljši in še trikrat zatresel gostujočo mrežo. Foto: EPA

Rdeči vragi kar 29 tekem zapored niso izgubili gostujoče tekme v Premier ligi. Rekorden niz je na stadionu King Power prekinil Leicester, ki je bil boljši s 4:1. Predvsem v drugem delu so bile domače lisice, ki so po dveh zaporednih remijih in dveh porazih v Premier ligi zmagale prvič po 28. avgustu, precej nevarnejše, znale so kaznovati napake gostujoče obrambe in na izenačenje hitro našle odgovor.

Velike napake je delala obramba Manchester Uniteda, toda tudi napadalci zasedbe z Old Trafforda na čelu s Cristianom Ronaldom niso bili posebej razpoloženi. Foto: EPA

Manchester United, ki je po remiju Norwicha in Brightona tudi izgubil med prvimi štirimi, je sicer dobro začel dvoboj in v 19. minuti povedel z izvrstnim zadetkom Masona Greenwooda. Gostitelji so po dobre pol ure igre izenačili. Harry Maguire je lahkomiselno zapravil žogo, ki jo je ukradel Kelechi Iheanacho. Ta je podal Youriju Tielemansu, ki je velemojstrsko s prve streljal z roba kazenskega prostora in žogo poslal v daljši zgornji vratarjev kot.

78. minuta je tekla, ko je Leicester povedel. Po podaji iz kota je streljal Patson Daka. David de Gea je bil na mestu, toda v nadaljevanju akcije se je žoga odbila od Ayozeja Pereza do Caglarja Soyuncuja, ki jo je pospravil v mrežo. Po novi obetavni akciji domače zasedbe so rdeči vragi na drugi strani izenačili, ko je po odlični dolgi podaji Victorja Lindelöfa za hrbet obrambi lisic zadel Marcus Rashford.

Toda manj kot minuto pozneje se je znova zatresla gostujoča mreža. Perez je prodrl po levi strani in na sredini kazenskega prostora našel samega Jamieja Vardyja, ki je s silovitim udarcem premagal de Geo. Vardy je zadel na četrti tekmi zapored. Piko na i domači zmagi je v 91. minuti postavil Daka.

Chilwell in Mendy obdržala Chelsea na vrhu

Ben Chilwell je zadel na svoji tretji zaporedni tekmi. Foto: EPA

Chelsea je obdržal vodstvo, potem ko je prišel do treh trdo prigaranih točk na gostovanju pri Brentfordu (0:1). Londonska kluba sta se srečala prvič po 74 letih. Modri so bili boljši v prvem polčasu, premoč pa so kronali prav ob koncu 45. minute. Na desni strani sta kombinirala Cesar Azpilicueta in N'Golo Kante. Sledil je predložek proti Romeluju Lukakuju pred vrata.

Odbita žoga je prišla do Bena Chilwella na rob kazenskega prostora, angleški reprezentant pa je z volejem neubranljivo zadel. Po težavah na začetku sezone, ko tudi ni veliko igral, je drugič zapored začel tekmo v prvi postavi evropskih prvakov in drugič zapored tudi zadel. Vmes je mrežo zatresel še v dresu izbrane vrste.

Tudi Brentford je imel svoje priložnosti. Bryan Mbeumo je dvakrat zadel okvir vrat. Gostitelji so bili zelo nevarni v zadnjih 15 minutah dvoboja, ko je bil najzaslužnejši, da je ostalo pri izidu 1:0, vratar Chelseaja Edouard Mendy, ki se je izkazal z dvema odličnima obrambama, na črti pa je izenačenje v zadnjih minutah preprečil Malang Sarr, ki je debitiral v Premier ligi.

Sadio Mané je dosegel jubilejni stoti gol v Premier ligi. Prvih 21 jih je zabil v dresu Southamptona (2014–2016), preostalih 79 pa v dresu Liverpoola (2016–). Zanimivo, da Senegalec pri tem niti enega zadetka ni dosegel iz 11-m! Foto: Reuters

Petarda Liverpoola v Watfordu

Liverpool Jürgena Kloppa ostaja neporažen v sezoni 2021/22, v kateri je v vseh tekmovanjih zbral osem zmag in tri remije ob razliki v golih 33:8. Odlična napoved za pomemben teden – v torek gostujejo pri Atleticu Madridu, naslednjo nedeljo na največjem angleškem derbiju pa pri Manchester Unitedu. Foto: Reuters

Liverpool se je poigral z Watfordom (0:5). Že v 9. minuti je Mohamed Salah našel Senegalca v konici napada. Sadio Mané je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel v spodnji levi kot in tako dosegel jubilejni stoti gol v Premier ligi. Zgodnje vodstvo je samo še spodbudilo goste k ofenzivi in v 37. minuti je James Milner s podajo prebil domačo obrambo, Roberto Firmino pa je brez težav podvojil prednost.

Tekma v Watfordu je bila dokončno odločena z dvema goloma v treh minutah na začetku 2. polčasa. Najprej si je Firmino sam priboril žogo pred nasprotnimi vrati in dosegel še drugi lahek gol na tekmi.

Nato je Brazilec sodeloval na začetku akcije tekme, ko je Mohamed Salah med samostojno akcijo znotraj kazenskega prostora na vrtiljak poslal štiri igralce Watforda, nato pa z atraktivnim strelom z levico še četrtič matiral Ben Fosterja. Poteza tekme, morebiti celo kroga.

Enosmerni promet se je nadaljeval vse do konca tekme, tako da je bilo na koncu razmerje poskusov strelov 19:6, v okvir vrat pa 8:2. Piko na i brezhibni predstavi rdečih je v 91. minuti s hat-trickom postavil Firmino, ki je na levi vratnici v mrežo pospravil predložek Neca Williamsa.

Roberto Firmino je na prvih petih ligaških nastopih sezone dosegel le en gol, zdaj proti Watfordu pa se je proslavil s hat-trickom. Foto: Reuters
Kevin de Bruyne je 20 minut pred koncem na Etihadu postavil končni izid. Foto: EPA

Burnley nemočen, a tokrat vsaj ni prejel petarde

Manchester City po zmagi nad Burnleyjem (2:0), ki je na zadnjih štirih gostovanjih na Etihadu predtem vsakič klonil s 5:0, ohranja minimalen zaostanek za vrhom lestvice. Sinjemodri so pričakovano imeli ves čas prevlado na terenu. Žogo so imeli v svoji posesti 71-odstotkov igralnega časa.

Pred vodilnim zadetkom so varovanci Pepa Guardiole dolgo pletli mrežo pred gostujočimi vrati. Joao Cancelo in Bernardo Silva sta kombinirala na desni strani, nato pa je portugalski vezist lepo našel Phila Fodna, ki je streljal z roba kazenskega prostora. Nick Pope je žogo odbil, a le do Bernarda Silve, ki jo je iz bližine pospravil v mrežo.

Tudi pred drugim zadetkom so gostitelji dolgo napadali, potem je sicer Raheem Sterling zapravil žogo, a jo je na sredi hitro izgubil Jack Cork. Riyad Mahrez je krenil v napad, na desni strani je našel Kevina de Bruyneja, ki je skušal podati v sredino. Ashleyju Westwoodu žoge ni uspelo izbiti, znova je do nje prišel Belgijec, ki je silovito udaril z levico in povišal na 2:0.