Šenčur se je namučil na Polzeli (77:84). Po polčasu so Hopsi na domačem parketu vodili s štirimi točkami naskoka, prednost pa so imeli tudi po treh četrtinah. Štiri minute pred koncem so povedli za šest, toda zaključek je pripadel gostom. Za vrnitev v vodstvo so naredili serijo 7:1, odločitev pa je padla v zadnji minuti, ko je Jan Rebec s trojko (Šenčur je izza črte metal le 2/23) povišal na 72:76. Gaber Ožegovič je bil prvi strelec tekme s 25 točkami, pri gostih jih je Ramo Rizvić dodal 23, pri gostiteljih pa sta bila najboljša Marko Vranjković s 24 in Miha Vašl z 21.

Podčetrtek je premagal Triglav (87:72), ki ostaja še brez zmage. Po prvi četrtini so imeli domači košarkarji šest, ob polčasu pa pet točk prednosti (39:34). Ta se je nato nekoliko povečala v tretji četrtini. Takoj na začetku zadnjega dela so se Kranjčani s trojko približali na le 57:53, a so potem v naslednjih petih minutah dali le še en koš, gostitelji pa so z delnim izidom 20:2 prišli do naskoka 77:57 in odločili dvoboj. Najboljši v domači vrsti je bil Simo Atanacković z 28 točkami, 17 jih je dodal Casey Benson, pri gostih pa sta izstopala Klemen Smrekar z 20 in Črt Čabrilo s 15 točkami.