Jacob Pullen je trojke metal 6/9. Foto: Cedevita Olimpija

Junak tekme je bil Jacob Pullen, ki je dosegel 27 točk, vključno s trojko za izenačenje na 77:77 42 sekund pred koncem. Po neuspešnem napadu Špancev je Melvin Ejim zadel dva prosta meta in prednost so zmaji v napetem zaključku zadržali do konca. AJ Slaughter je v zadnjih sekundah zgrešil trojko za zmago, odbite žoge pa za podaljšek maratonske tekme, ki je trajala kar dve uri in 15 minut, ni znal v obroč pospraviti Dylan Ennis. Španci po vodstvu 77:72 v zadnjih dveh minutah in 19 sekundah niso več dosegli točke. Ljubljančani so v prvi četrtini zaostajali že za 16 točk.

Pullen je v 27 minutah iz igre metal 6/9 za tri točke in 2/4 za dve točki. Dvomestna sta bila še Jaka Blažič z 18 in Ejim z 12 točkami. Olimpija, ki je imela kar 21 izgubljenih žog, je trojke metala 50-odstotno (12/24). Pri Gran Canarii je bil prvi strelec Nicolas Brussino z 20 točkami.

10 izgubljenih žog in -16 v prvi četrtini

Ljubljančani so izjemno slabo odprli tekmo. Španci so ob porozni obrambi zlahka polnili koš tekmeca, Olimpija je izgubljala žoge kot za stavo (prednjačil je Marcus Keene) in tik pred koncem prve četrtine je bilo 30:14. Še sreča, da sta Blažič in Pullen zadela trojki, tako da je bil zaostanek desetih točk ob desetih izgubljenih žogah pred nadaljevanjem še znosen.

Druga četrtina, drug obraz zmajev. Vajeti je v svoje roke prevzel Pullen, Olimpija je odlično metala trojke in prednost Špancev je začela kopneti. Slovenski prvaki so kmalu ujeli priključek in na odmor odšli zgolj s točko zaostanka. Pullen je v prvih 20 minutah dosegel 14 točk, Blažič 13. Trojka Olimpije je bila 9/14.

Varovanci Jurice Golemca so bolje začeli tudi drugi polčas. Razpoloženi Pullen je še naprej zadeval in Olimpija si je sredi tretje četrtine priigrala najvišjo prednost na tekmi – 62:55. V zadnjih štirih minutah je zmogla le še en prosti met in Španci so pred zadnjimi desetimi minutami vodili za dve.

V zadnji četrtini so bili večinoma v prednosti Španci, ki pa rezultatske pobude niso znali unovčiti. Najvišjo prednost so si priigrali dobri dve minuti pred koncem, a nato niso več zadeli.

Golemac: Fantje so pokazali karakter
Liga ABA na TV SLO 2 in MMC-ju!

V 5. krogu Lige ABA bo Cedevita Olimpija v nedeljo ob 19.00 gostila Budućnost. Tekmo si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju.