Luka Dončić je bil devetič v tej sezoni prvi strelec Dallasa. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je odigral 209. tekmo rednega dela NBA-ja, še 131. pa je v statistiko vpisal najmanj 20 točk, pet skokov in pet podaj, kar je največ v klubski zgodovini. Popravil je dosežek najboljšega igralca Dallasa do zdaj, legendarnega Dirka Nowitzkega. Luka je bil prvi strelec tekme, dvomestno število točk pa so dosegli še štirje. Jalen Brunson, ki je bil znova zelo učinkovit, in Tim Hardaway, ki je trojke metal 4/5, sta jih dodala po 17, Kristaps Porzingis in Reggie Bullock pa po 12.

Četudi Dallas (še) ne blesti z igro, pa nadaljuje učinkovite predstave. S sedmo zmago na desetih tekmah, kar je najboljši začetek kluba v zadnjih sedmih letih, se je izenačil z Utahom, ki na Zahodu zaseda drugo mesto. New Orleans je odigral 11 srečanj in ostaja pri eni zmagi. Zadnja ekipa v ligi, pri kateri v trenerskem štabu še vedno za razvoj igralcev skrbi Beno Udrih, ni bila kos Mavsom. Pelikani so sicer odigrali dobro prvo četrtino, v nadaljevanju pa je Dallas prevzel pobudo in počasi povečeval razliko. Najvišja je bila 22. Ko so se gostje v zadnji četrtini približali na osem točk zaostanka, so varovanci Jasona Kidda pravočasno odgovorili in dosegli novo zmago.

Najboljši posameznik pri Pelikanih, ki se jim poznata odsotnosti najboljših strelcev lanske sezone Ziona Williamsona in Brandona Igrama, je bil Jonas Valančiunas, ki je prispeval 22 točk. Ob tem je drugi skakalec v ligi ujel še 11 odbitih žog, Dallas pa je skok dobil s 46:39. 22 točk je za New Orleans, ki je klonil sedmič zapored, četrtič z dvomestno razliko, prispeval tudi Josh Hart.

Dončić je znova lepo zapolnil statistiko, a izgubil tudi pet žog, štiri od teh v prvi četrtini. Foto: Reuters

Dallas dolgo ni našel pravega ritma v napadu. V prvi akciji so gostje pustili preveč prostora Dončiću, ki je zlahka položil, a po približno polovici četrtine je New Orleans povedel z 12:6, potem ko je Luka zgrešil tri naslednje mete, vključno s svojim prvim poskusom izza črte. Ob tem je izgubil še tri žoge, pri svojih prvih treh metih na tekmi pa je bil nenatančen tudi Porzingis. Pelikani so po desetih minutah prvič povedli z dvomestno razliko. Najvišja v prvi četrtini je bila 11, po 12 minutah pa je bilo, potem ko je dve zaporedni trojki po vrnitvi na parket zadel Porzingis (22:27).

Mavsi so dobro začeli drugo četrtino in na krilih latvijskega košarkarja s serijo 15:2 povedli z 31:29. Porzingis, ki je imel v obrambi pod obročem veliko težav v baltskem dvoboju z Valančiunasom, si je v dobri minuti prislužil tri osebne napake. Po vrnitvi Dončića na parket je Dallas naredil serijo 7:0 in povedel za sedem, kar je bila tudi najvišja domača prednost v prvem polčasu. Luka se je razigral ob koncu druge četrtine, ko je najprej v slogu Kobeja Bryanta ali Michaela Jordana zadel izjemen "fadeaway", nazadnje pa bil natančen še izza črte. Štirim točkam iz prve četrtine jih je dodal še devet, Dallas pa je polčas dobil z 51:47.

Po dobrih dveh minutah drugega polčasa so Pelikani izenačili, nato pa je Dončić dvakrat zapored pod obročem našel Dwighta Powlla. Kljub težavam z izgubljenimi žogami so gostje še enkrat izenačili. Luka je medtem prispeval šest točk, ko je dvakrat zadel s polrazdalje, enkrat pa uspešno položil ob Valančiunasu. Nato je Dallas s štirimi točkami Brunsona in trojkama Doriana Finneyja-Smitha ter Bullocka 15 minut pred koncem povedel za deset, po tretji četrtini pa je vodil z 78:69.

S serijo 12:0 so Mavsi odprli zadnjo četrtino. New Orleans, ki je prvi točki v tem delu igre dosegel šele po treh minutah in pol, se je znašel v zaostanku za 22. Kljub visoki razliki je Kidd v igro vrnil Dončića in Porzingisa. Trener Dallasa je poskusil z obema, ki sta višja od 220 cm, saj je bil tedaj na parketu tudi Boban Marjanović. Z delnim izidom 11:0 so se Pelikani približali le na osem točk, toda gostitelji so pravočasno odgovorili. Najprej je Brunson zadel dva prosta meta, nato pa podal Porzingisu za trojko in Dallas je dve minuti pred koncem povedel s 103:92. Zmago je s prodorom, zatem pa še z natančnim metom izza črte potrdil Dončić.

DeMar DeRozan in Zach LaVine sta odlično začela sezono in sta med najboljšimi strelci v ligi. Na vrhu je Kevin Durant. Foto: Reuters

Chicago z izjemno zadnjo četrtino na kolena spravil Brooklyn

Naslednja tekma Dallas čaka v noči na četrtek, ko bo ob 2.00 po slovenskem času gostoval v Chicagu. Bullsi so ena izmed ekip, ki je pustila na začetku sezone najboljši vtis. Tokrat so s 118:95 premagali Brooklyn. Serijo petih zmag Netsov so prekinili z izjemno zadnjo četrtino, ki so jo dobili s kar 42:17. Po dveh prostih metih LaMarcusa Aldridgea so gostje na začetku četrte četrtine povedli z 80:76, nato pa so Biki naredili delni izid 13:0. DeMar DeRozan je dosegel 28 točk (met 10/20), Zach LaVine pa jih je dodal 24 (met 10/17). Pri Brooklynu je bil znova odličen Kevin Durant. Prvi strelec v ligi je prispeval 38 točk.

Trojni dvojček in izključitev Jokića

Denver je s 113:96 premagal Miami. Nikola Jokić se je izkazal s trojnim dvojčkom. V statistiko je vpisal 25 točk, 15 skokov in deset podaj, preden je bil slabe tri minute pred koncem zaradi udarca Markieffa Morrisa izključen. Nuggetsi so sedmič letos prejeli manj kot 100 točk. Vlatko Čančar zaradi poškodbe še vedno ne igra.

50 točk Stepha Curryja

Na vrhu lige ostaja Golden State, ki je deveto zmago na desetih tekmah dosegel nad Atlanto (127:113). Izjemen je bil Stephen Curry, ki je dosegel kar 50 točk. Magično mejo mu je uspelo doseči oziroma preseči desetič v karieri. Izza črte je sijajni ostrostrelec metal 9/19. Dodal je še deset podaj.