Leroy Sane (številka 10) je v 43. minuti za vodstvo Bayerna z 2:0 zadel s 25 metrov, slabo je posredoval vratar Marc-Andre ter Stegen. Foto: Reuters

Katalonci bi morali na prazni Allianz Areni za uvrstitev v osmino finala osvojiti vse tri točke, saj jih je z zmago nad Dinamom iz Kijeva z 2:0 na drugem mestu skupine E prehitela Benfica. Bayern je tudi tokrat igral z vsemi najboljšimi in na šestih dvobojih ni oddal točke.

V zadnje četrt ure prvega polčasa sta zadela Thomas Müller iz bližine z glavo (njegov jubilejni 50. gol v Ligi prvakov) in Leroy Sane s 25 metrov (slabo je posredoval vratar Marc-Andre ter Stegen), piko na i je v 62. minuti postavil Jamal Musiala.

Gosti so bili še najnevarnejši na začetku tekme, v drugem polčasu pa si niso pripravili niti ene priložnosti. Tekmovanje so končali s samo dvema zadetkoma. Bayern je šele drugič na zadnjih devetih srečanjih v vseh tekmovanjih ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Zimske razmere v Bergamu. Foto: Reuters

Atalanta bo "prezimila"

V skupini F bi se morala za drugo mesto v neposrednem obračunu pomeriti Atalanta Josipa Iličića in Villarreal, a je sneg na zelenici onemogočil začetek tekme. Srečanje so preložili na četrtek ob 19.00. Nogometaši iz Bergama bodo morali za napredovanje zmagati.

Že zdaj pa je jasno, da bodo spomladi nastopali najmanj v Evropski ligi, saj Young Boysom na Old Traffordu ni uspelo premagati Manchester Uniteda. Bilo je 1:1. Rdeči vragi so igrali z "rezervno" postavo, Cristiano Ronaldo ni sedel niti na klopi.

Okafor popeljal Salzburg v osmino finala

Šeško igral od 66. minute

V skupini G so imele pred zadnjim krogom še vse štiri ekipe možnosti za osmino finala, toda Lille in Salzburg sta z zmagama zadržala prvo in drugo mesto. Francozi so se s 3:1 veselili v Wolfsburgu, Salzburg pa je doma pred praznimi tribunami z 1:0 premagal Sevillo in se kot prvi avstrijski klub prebil med 16 najboljših.

Benjamin Šeško je pri gostiteljih igral od 66. minute. V 72. minuti je imel priložnost za povišanje na 2:0, vendar je vratar Bono njegov strel ustavil.

Chelsea v 94. minuti prepustil prvo mesto Juventusu

V skupini H je Juventus z zmago nad Malmöjem z 1:0 prehitel Chelsea na prvem mestu, potem ko so Londončani v St. Peterburgu pri Zenitu "le" remizirali s 3:3.

Vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga je bil nemočen ob voleju Magomeda Ozdojeva v 94. minuti. Foto: AP

Rusi, ki so ob polčasu vodili z 2:1, so zadnji zadetek na tekmi dosegli v 94. minuti. Strelec je bil Magomed Ozdojev s spektakularnim volejem v zgornji kot z roba kazenskega prostora. Chelsea je v pretekli sezoni osvojil evropski naslov, zdaj pa si je otežil delo v osmini finala, saj se bo tam pomeril z enim izmed zmagovalcev skupin.

Modri so tekmo sicer sijajno odprli, saj so že v 2. minuti povedli z golom Tima Wernerja. Nemški napadalec je zatresel mrežo tudi za vodstvo s 3:2 v 85. minuti.

Stari dami, ki je igrala s premešano postavo, je vse tri točke v Torinu v 18. minuti s svojim prvim zadetkom v Ligi prvakov zagotovil Moise Kean. Mrežo je zatresel z glavo po predložku Federica Bernardeschija. Švedski prvaki, ki so prikovani na zadnje mesto v skupini, niso resneje ogrozili domačih vrat.

Benjamin Šeško (desno) se je uvrstitve v osmino finala takole veselil s kapetanom Salzburga Andreasom Ulmerjem. Foto: Reuters