Nicolas Laprovittola in soigralci so blesteli v zadnji četrtini in v podaljšku. Foto: EPA

4863 gledalcev v Blaugrani je uživalo v pravem trilerju. To je bila ena izmed najboljših tekem v Evroligi v tej sezoni.

Gostje, ki jih uspešno vodi Velimir Perasović, so bili v uvodnih 30 minutah precej boljši tekmec. Mario Hezonja je zadel trojko dve minuti pred koncem tretje četrtine za najvišjo prednost na tekmi (51:71).

Mirotić s tremi prostimi meti izsilil podaljšek
Pet minut pred koncem rednega dela je bila Barcelona v izgubljenem položaju (73:88), nato pa se je z delnim izidom 11:0 nevarno približala. Kyle Kuric je zadel trojko 42 sekund pred koncem za 91:92. Lorenzo Brown je zadel oba prosta meta, a je nato Tonye Jekiri naredil osebno napako nad Nikolo Mirotićem pri metu izza črte. Nekdanji zvezdnik Lige NBA je hladnokrvno zadel vse tri proste mete (zadel je vseh 13 na srečanju) in izenačil na 94:94. Brown je zgrešil met za zmago Unicsa tik pred piskom sirene. Zadnjo četrtino je Barcelona dobila s 37:20.

Nikola Mirotić je v Ligi NBA igral za Chicago, New Orleans in Milwaukee, zdaj pa je bogate izkušnje prinesel v Barcelono. Foto: EPA

Canaanu se je zatresla roka
Minuto in pol pred koncem podaljška je Mirotić prejel peto osebno napako in najboljši igralec tekme (28 točk) je moral na klop. Rokas Jokubaitis je 16 sekund pred koncem podaljška zadel za vodstvo Barce s 108:106, nato pa ja naredil osebno napako nad Isaiahom Canaanom pri metu izza črte. 30-letni Američan je zgrešil prva dva prosta meta ob velikem navdušenju na tribunah, zadel je le tretjega. Odlični Kuric je štiri sekunde pred koncem zadel en prosti met za 111:109. Brown je nato zgrešil trojko ob pisku sirene in veliko veselje v Blaugrani se je začelo.

"Nisem si mislil, da nam bo uspel preobrat. Skušali smo jih spraviti iz ritma. V zadnji četrtini se nam je odprlo v napadu. To je majhna zmaga za lestvico, a zelo pomembna za nas," je povedal trener Barcelone Šarunas Jasikevičius. Njegovi izbranci so zgrešili le dva od 44 prostih metov.

Precej bolj evforičen je bil Mirotić: "Neverjetna tekma! Velika zmaga za nas! Navijači so nas ponesli v zadnjih minutah, ko se je zdelo, da smo že v izgubljenem položaju. Vsi pričakujejo, da bo Barcelona zmagovala na lahek način. Tokrat smo dokazali, da smo lahko tudi zelo borbeni."

Micić pokopal Crveno zvezdo sekundo pred koncem
Aktualni prvak Anadolu Efes je po zaslugi MVP-ja prejšnje sezone Vasilija Micića pred domačimi gledalci v zadnji sekundi strl Crveno zvezdo. Srbski reprezentant, ki je bil pred leti član beograjskega kluba, je od zaostanka Anadolu Efesa tri minute pred koncem s 74:81 dosegel deset točk, vključno z dvema prostima metoma sekundo pred koncem za končnih 84:83. Micić je vseh 21 točk (6/9 iz igre) dosegel v drugem polčasu.

Tekma v Kaunasu preložena
Tekma med Žalgirisom in Milanom je bila na prošnjo Italijanov prestavljena zaradi več primerov okužbe z novim koronavirusom. To je prva tovrstna odpoved v tej sezoni najelitnejšega klubskega tekmovanja v Evropi. Po vesteh iz Milana je okuženih šest članov ekipe, štirje igralci in dva člana strokovnega štaba. Po pravilih Evrolige je lahko vsaka tekma zaradi covida prestavljena največ trikrat.