Zoran Dragić se je predstavil ljubljanskemu občinstvu v dresu Cedevite Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Šlo je za prvo domačo tekmo zmajev v koledarskem letu 2022, saj vse od 3. januarja niso stopili na košarkarski parket, trenažni proces pa so pozneje prekinile še okužbe z novim koronavirusom.

To se je v igri varovancev Jurice Golemca, ki so lovili četrto zmago v evropskem tekmovanju, več kot poznalo, še posebej v prvi četrtini, v kateri so prikazali eno najslabših predstav v letošnji sezoni.

Španci, ki so jih Ljubljančani na prvem medsebojnem obračunu letos sicer v gosteh ugnali z 79:77, so bili preprosto boljši nasprotnik, izkoriščali so ponujene priložnosti, dosegli so kopico lahkih košev, vodili so skoraj vso tekmo in prednost relativno mirno ohranili do konca obračuna.

Yogi Ferrell je bil najbolj razpoložen posameznik Cedevite Olimpije, zbral je 11 točk (met iz igre 3/8; prosti meti: 3/4). Foto: www.alesfevzer.com

Katastrofalna igra zmajev v prvi četrtini
Ljubljančani so bili v prvi četrtini stoženskega obračuna popolnoma razglašeni. V obrambi so gostom puščali odločno preveč prostora, ti so slabo igro v obrambi dobro kaznovali, že v uvodnih minutah so s trojkama Dylana Ennisa in Sergija Garcie povedli z 8:2, kmalu zatem so hitro smuknili v dvoštevilčno točkovno prednost. Zmajem prav tako ni stekla igra v napadu, v oči bodejo predvsem izgubljene žoge v štirih zaporednih napadih. Klavrna uvodna četrtina, v kateri je Olimpijin strelski mrk trajal več kot pet minut (v tem času je Špancem uspel delni izid 13:0), se je končala s 7:23.

Po delnem izidu 10:0 stopili zaostanek na -6
V drugi polovici prvega polčasa se je igra gostiteljev za odtenek popravila, sredi druge četrtine so bili zmaji v naletu, z delnim izidom 10:0 in po košu Melvina Ejima so se nasprotniku približali na vsega šest točk zaostanka (24:30), a se je ta po koših Ennisa, Miquela Salva in trojki Nicolasa Brussina znova odlepil. Izid ob polčasu je postavil Ilmane Diop (27:41), Edo Murić je poskus za tri točke ob sireni zgrešil.

Španci brez večjih težav ohranili prednost do konca
V tretji četrtini sta bili ekipi dokaj izenačeni, zato je kolektiv s Kanarskih otokov brez večjih težav ohtanjal lepo prednost. Za najvišjo je sredi četrtine poskrbel Ennis (+19; 35:54). Ljubljančani, ki so zapravili skoraj polovico prostih metov, so se sicer trudili, a grehi iz uvodne četrtine so bili preprosto prehudi za kakršen koli uspeh. Španci niso popustili, prednost so mirno obdržali do konca.

Golemac: Bili smo brez energije, idej in neosredinjeni