Wolverhampton je zmagal šele drugič v sezoni. Foto: EPA

Branilci naslova, ki so pred tremi dnevi v pokalu klonili v Newcastlu (1:0), vseeno ostajajo na vrhu lestvice z 18 točkami, saj so na prvih šestih tekmah zmagali in prejeli samo tri zadetke. Na drugo mesto se je povzpel Tottenham, ki je na večernem derbiju z 2:1 ugnal Liverpool in ima točko manj. Tudi redsi (16 točk) so bili premagani prvič.

Tretji je Arsenal (17), ki je v gosteh pri Bournemouthu slavil z 0:4 in je tako kot Tottenham še neporažen. United je doma z 0:1 klonil pred Crystal Palaceom in ostal brez točk že četrtič v sezoni.

Haaland se je le 15-krat dotaknil žoge

City se je proti Wolverhamptonu znašel v zaostanku že v 13. minuti po predložku Pedra Neta in avtogolu Rubena Diasa s kolenom. Julian Alvarez je z zavitim prostim strelom izenačil v 58. minuti, zmago volkovom na stadionu Molineux pa je v 66. minuti po protinapadu in podaji Matheusa Cunhe iz bližine priigral Južni Korejec Hee-chan Hwang.

City je pogrešal kaznovana trenerja Pepa Guardiolo (srečanje je spremljal s tribune) in Rodrija. Erling Haaland, ki med tednom proti Newcastlu ni igral, je imel le 15 dotikov žoge in eno priložnost. Gostje so izgubili kljub 68-odstotni posesti žoge.

Tottenham je tri točke osvojil po avtogolu Joela Matipa v 96. minuti. Foto: EPA

Liverpool tekmo končal z dvema igralcema manj

Liverpool si je v Londonu otežil delo v 26. minuti, ko je bil zaradi prekrška nad Yvesom Bissoumo izključen Curtis Jones. Nato je kljub igralcu manj v 34. minuti zatresel mrežo, a je bil zadetek Luisa Diaza po posredovanju VAR-a razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Sodniška organizacija je po tekmi priznala, da je šlo za "človeško napako" in da bi moral biti gol priznan.

Londončani so povedli takoj zatem v 36. minuti z zadetkom Heung-min Sona, že njegovim šestim v sezoni. Akcijo sta pripravila James Maddison z izvrstno podajo in Richarlison. Brazilec je nato stresel še vratnico.

V izdihljajih prvega polčasa pa je s strelom iz obrata izenačil Cody Gakpo. Pri tem se je poškodoval in v drugem delu ni igral.

Zamenjal ga je Diogo Jota in prav Portugalec je v 69. minuti postal še drugi nogometaš Liverpoola, ki je moral predčasno pod prho. V dveh minutah je prejel dva rumena kartona. Kljub temu je dolgo kazalo, da se bo tekma končala z remijem, z dvema obrambama se je izkazal vratar gostov Alisson Becker, a je v šesti minuti sodnikovega dodatka po predložku Pedra Porra žogo v lastno mrežo poslal branilec Joel Matip in tri točke so ostale doma.

To je bila prva zmaga Tottenhama nad Liverpoolom po letu 2017 in šele druga na zadnjih 21 medsebojnih dvobojih v angleškem prvenstvu.

Joachim Andersen je bil junak Crystal Palacea na Old Traffordu. Foto: EPA

Drugi zaporedni domači ligaški poraz Uniteda

Dvoboj na deževnem Old Traffordu je v 25. minuti po prekinitvi odločil Joachim Andersen z močnim strelom v zgornji kot. Domači so bili večji del tekme jalovi in si niso pripravili veliko pravih priložnosti.

Crystal Palace je tako vrnil Unitedu milo za drago za torkov poraz v 1/16 finala ligaškega pokala, ko je bilo na dvoboju istih tekmecev na istem prizorišču 3:0 za gostitelje.

Dva zaporedna domača ligaška poraza (pred dvema tednoma so z 1:3 izgubili proti Brightonu) so rdeči vragi nazadnje doživeli novembra pred dvema letoma.