Philip Billing je dosegel drugi zadetek ta razigrani Bournemouth na Old Trafordu. Foto: EPA

Rdeči vragi so z zelo dobro igro premagali Chelsea z 2:1, navdušili so s pristopom in borbenostjo. Pred torkovo ključno tekmo skupinskega dela Lige prvakov proti Bayernu so želeli še nadgraditi uspeh, a so doživeli hladno prho. Bournemouth je na zadnjih štirih tekmah trikrat zmagal in enkrat remiziral. Varovanci Andonija Iraole so zapustili dno lestvice in v "teatru sanj" so dokazali, da so v silovitem vzponu.

Solanke kaznoval napako Reguilona
Težave za gostitelje so se začele že v 5. minuti, ko je Sergio Reguilon slabo podal do Scotta McTominaya. Lewis Cook je prestregel žogo, jo popeljal prek sredine igrišča in poslal predložek pred vrata, Dominic Solanke pa je z desno nogo zatresel mrežo.

Erik ten Hag je le nemočno zmajeval z glavo. V torek tudi zmaga nad Bayernom morda ne bo dovolj za osmino finala Lige prvakov. Köbenhavn in Galatasaray morata na drugi tekmi skupine A nujno remizirati. Foto: EPA

Glavni žvižgi za rdeče vrage že ob odmoru
Bournemouth je bil precej boljši tekmec v prvem polčasu. Razigrane Solanke je šest minut pred odmorom z 12 metrov stresel še vratnico. Razočarani navijači rdečih vragov, ki so med letoma 1993 in 2013 doživeli številne nepozabne trenutke pod vodstvom Sira Alexa Fergusona, so že ob odmoru namenili glasne žvižge razglašenim nogometašem Uniteda.

Billing in Senesi z glavo zapečatila usodo Uniteda
Tudi v drugem polčasu gostitelji niso našli prave igre. V 68. minuti je Marcus Tavernier z leve strani poslal predložek pred vrata. Philip Billing je bil višji od Luka Shawa in z glavo je s petih metrov potisnil žogo v mrežo.

Pet minut zatem je Tavernier izvedel še kot. Znova je natančno podal na daljšo vratnico, kjer je Marcos Senesi s šestih metrov z glavo postavil končni izid.

Rdeči vragi so bili zelo razočarani po koncu tekme. Znova so razočarali številne navijače. Foto: EPA

Ouattara se je veselil prehitro, a to ni pokvarilo slavja gostov
Ten Hag se je v 79. minuti spomnil, da je čas za kakšno menjavo. Vstopili so Jonathan Evans, Facundo Pellistri in Marcus Rashford, a pravega impulza ni bilo več. V sodnikovem dodatku je rezervist Dango Ouattara zlahka prišel do strela, Andre Onana je žogo odbil, Ouattara pa jo je v drugem poskusu potisnil v mrežo. Videosodnik je opazil, da ga je žoga zadela v roko, zato četrti zadetek gostov ni veljal.

Ten Hag: Če v Premier ligi ne igraš na najvišji ravi, te tekmec ubije
"Če v Premier ligi ne igraš na najvišji ravi, te tekmec ubije. Preprosto nismo dovolj konstantni. Zelo sem razočaran. Pričakoval sem popolnoma drugačno predstavo. Ža začetek tekme je bil zelo slab. Moramo se izboljšati. Nimamo veliko časa do naslednje tekme in moramo stopiti skupaj," je povedal ten Hag.

Rdeči vragi so po sedmem porazu ostali na šestem mestu s 27 točkami, Bournemouth pa je po peti zaporedni tekmi brez poraza in tretji zaporedni gostujoči zmagi napredoval na 13. mesto.

Elliott v 91. minuti zagotovil zmago Liverpoolu
Nogometaši Liverpoola se morali pošteno potruditi za tri točke proti Crystal Palace na Selhurst Parku (1:2). Čeprav so imeli varovanci Jüregna Kloppa že pred izključitvijo Jordana Ayewa v 75. minuti bistveno večjo posest in so prevladovali na zelenici, so domači povedli v 57. minuti po enajstmetrovki Jean-Philippa Matete.

Po drugem rumenem kartonu Ayewa so nogometaši iz mesta Beatlov pripravili preobrat. Takoj po izključitvi je 11. zadetek v sezoni dosegel Mohamed Salah, za zmago pa je v 91. minuti zadel še Harvey Elliott. V sodnikovem dodatku je zadel še Luis Diaz, a so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

John McGinn je bil edini strelec na Villa Parku. Foto: EPA

Aston Villa po prvakih ustavila še topničarje
Nogometaši Aston Ville so ugnali do tega kroga vodilno ekipo lige Arsenal z 1:0 in tako nadaljujejo odlične predstave v letošnji sezoni. V sredo so premagali Manchester City z 1:0, zdaj pa so padli še topničarji. Villa je na tretjem mestu lestvice in za vodilnim Liverpoolom zaostaja le za dve točki. Eno več ima na drugem mestu Arsenal.

Odločilni gol je padel že v 7. minuti, ko je bil natančen John McGinn po podaji Leona Baileyja z desne strani. Na začetku drugega polčasa je Arsenal pritisnil in si priigral nekaj priložnosti. Zadetek Bukaya Sake so sodniki sredi drugega polčasa zaradi prepovedanega položaja izničili. Podobno je bilo tudi v 90. minuti, ko je mrežo zatresel Kai Havertz, a je videosodnik opazil igranje z roko.

Za Aston Villo je bila to 11. zmaga v prvenstvu, Arsenal pa je drugič izgubil. Pred tem je moral priznati premoč le še Newcastlu na začetku novembra (0:1).