Calcit Volley je v prvenstvu dvakrat izgubil s Kranjčani in enkrat z ACH Volleyjem. Foto: Klemen Brumec

Dvoboj v Kranju je bil od samega začetka izenačen, domači pa so v prvem nizu do samega konca pretili favoriziranim gostom. Kranjčani so se po treh točkah zaostanka približali na 23:24, a je vodilna ekipa vendarle izkoristila tretjo priložnost za zmago v prvem nizu.

Tudi v drugem so domači začeli bolje in takoj povedli s 5:1. Prednost štirih točk so nato še oplemenitili (15:8), gostom pa niso pustili dihati. Ti bližje kot na -4 niso prišli, niz pa je domačim pripadel s 25:19.

Tretji niz je bil prav tako izenačen, le da so odbojkarji Calcita imeli korak ali dva prednosti. Toda domači se niso dali, povedli so z 19:18 in Mladena Kašića prisilili v posvet s svojimi varovanci. Niz je šel na razliko, več zbranosti pa so prikazali domači in ga dobili z 28:26.

Samozavestni Kranjčani so v četrti niz krenili odločno in povedli z 11:5. Gosti so izenačili na 18, v končnici pa so bili vnovič bolj zbrani domači in še drugič to sezono vzeli skalp prvim favoritom za naslov prvaka.

Na terenu je potekal točkovni dvoboj med Đorđem Jovovićem pri domačih in Lazarom Brunetom pri gostih. Prvi je dosegel kar 30 točk, od tega štiri z asi, Kubanec v kamniškem dresu pa je dvoboj končal s 26 točkami (dva asa, trije bloki). V kranjski zasedbi je Jovovića dobro dopolnil Maj Nanut z 18 točkami.

ACH Volley v petem nizu ugnal Maribor

1. DOL (M), MODRA SKUPINA, 5. krog:

FUŽINAR SIJ METAL RAVNE - PANVITA
3:1 (-12, 25, 29, 15)

Fužinar Sij Metal: Pušnik 16 (2 bloka), Križanič 8 (2 asa, 4 bloki), Lednik, Robida 19, Ranc 2, Stojanov 2, Libnik, Javornik 6 (1 blok), Vučetić, Plesec 15 (1 as, 1 blok), Podričnik, Drevenšek, Zmagaj, Hribernik.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 12 (1 blok), Šormaz 13 (2 bloka), Drvarič 2 (1 as, 1 blok), Vrabl, Suhadolnik 7 (1 as, 2 bloka), Legen, Bedrač 10 (2 asa, 1 blok), Novak, Mirković 16 (1 as, 1 blok).