Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Atletika - Arhiv

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...

Janežič se je z izidom sezone približal normi za SP

Luka Janežič je na diamantni ligi v Londonu osvojil sedmo mesto na 400 m, s časom 45,49 je postavil svoj najboljši letošnji izid in 19 stotink zaostal za normo za SP v Dohi.

Horvatova za las ob normo za svetovno prvenstvo

Anita Horvat (Velenje) je prvi dan atletske diamantne lige v Londonu v teku na 400 m zasedla sedmo mesto in z izidom sezone 51,83 sekunde le za tri stotinke zgrešila normo (51,80) za svetovno prvenstvo.

Šutejeva postavila nov slovenski rekord; zmaga Horvatove

Ljubljančanka Tina Šutej (Kladivar Celje) je na atletskem mitingu v nemškem kraju Jockgrim v skoku s palico preskočila 4,63 m in izboljšala svoj prejšnji slovenski rekord na prostem.

Mihalinčeva na 100 metrov prvič v karieri pod 11,30

Maja Mihalinec je na atletskem mitingu v Padovi v teku na 100 m zasedla drugo mesto in z osebnim rekordom 11,27 sekunde (veter +1,1 m/s) le za tri stotinke zgrešila normo (11,24) za svetovno prvenstvo, ki bo med 27. septembrom in 6. oktobrom v Dohi.

Obetavni atlet in bodoči kmetovalec Kristjan Čeh pokoril Evropo

Atlet Kristjan Čeh je v nedeljo na evropskem prvenstvu za mlajše člane v Gavleju na Švedskem osvojil zlato medaljo v metu diska. 20-letni in kar 206 cm visoki "silak" iz Podvincev pri Ptuju je vtise strnil na novinarski konferenci v Ljubljani.

Kristjan Čeh evropski prvak med mlajšimi člani

19-letni Kristjan Čeh je na evropskem prvenstvu za mlajše člane, ki se je končalo v Gavleju na Švedskem, osvojil zlato medaljo v metu diska.

Svetovni rekord Hassanove na miljo, Janežič najhitreje letos

Sifan Hassan je na mitingu Diamantne lige v Monte Carlu postavila svetovni rekord na eno miljo (4:12,33). 26-letna Nizozemka, po rodu iz Etiopije, je s tem izboljšala 23 let star najboljši dosežek Rusinje Svetlane Masterkova (4:12,56).

Šutejeva v Luzernu izenačila državni rekord

Tina Šutej je na mitingu v Luzernu v skoku s palico zasedla drugo mesto in s 4,61 m izenačila slovenski rekord na prostem, ki ga je dosegla 14. maja 2011 v ameriškem mestu Athens. Pred njo je bila le Kanadčanka Alysha Newman (4,66).

Izjemen tek Lylesa na 200 m - na večni lestvici hitrejši le Bolt, Blake in Johnson

Noah Lyles je na mitingu Athletissima v Lozani postavil četrti najboljši izid vseh časov v teku na 200 metrov (19,50).

Coleman najhitreje letos v teku na 100 metrov - 9,81

Američan Christian Coleman je v atletski diamantni ligi v ameriškem mestu Stanford postavil letošnji najboljši izid v teku na 100 m. Razdaljo je premagal v 9,81 sekunde.

Maja Mihalinec zlata na 100 m na evropskih igrah v Minsku

Atletinja Maja Mihalinec je osvojila zlato medaljo v prestižnem šprintu na 100 m v Minsku, s čimer je Slovenija osvojila prvo zlato na drugih evropskih igrah, ki potekajo v prestolnici Belorusije.

Na mitingu v Ostravi Ratejeva druga, Janežič tretji

Martina Ratej je bila na mednarodnem atletskem mitingu v Ostravi na Češkem druga v metu kopja (61,01 m), Luka Janežič pa tretji v teku na 400 m (45,97).

V Rabatu miting za srednjeprogaše

Etiopijka Genzebe Dibaba v teku na 1.500 metrov in njen rojak Getnet Wale na 3.000 m z zaprekami sta dosegla najboljša letošnja izida na svetu na Diamantni ligi v Rabatu v Maroku, šesti postaji serije najmočnejših atletskih mitingov na svetu.

V močnem vetru dve zmagi za ljubljanski Mass

Ljubljanski Mass je v obeh konkurencah zmagal na dvodnevnem atletskem pokalu v Celju. Drugi dan tekmovanja je močan veter preprečil boljše dosežke, saj je včasih pihal tudi z več kot štirimi metri na sekundo v prsi, pa tudi obratno.

Ratejeva v Celju potrdila vozovnico za Doho

Metalka kopja Martina Ratej je prvi dan atletskega pokala v Celju prav v zadnjem poskusu vrgla 61,58 metra in izpolnila normo (61,50 m) za svetovno prvenstvo, ki bo med 28. septembrom in 6. oktobrom letos v Dohi.

Izjemen državni rekord Mišmaševe in evropski rekord Warholma v Oslu

Maruša Mišmaš je na Diamantni ligi v Oslu dosegla državni rekord v teku na 3000 m z zaprekami (9:20,97). Zasedla je deveto mesto in za skoraj osem sekund izboljšala svoj prejšnji rekord (9:28,61), ki ga je tekla 2. septembra lani v Berlinu.

Mihalinčeva v Mariboru zgrešila normo za SP v obeh šprintih

Maja Mihalinec je na mednarodni ligi v Mariboru najprej zmagala v teku na 100 m in z 11,35 za enajst stotink zaostala za normo za svetovno prvenstvo, ki bo med 28. septembrom in 6. oktobrom letos v Dohi. Na 200 m (23,22) je normo zgrešila za desetinki.

Anita Horvat tretja na vroči Kreti, tretja tudi Maruša Mišmaš

Anita Horvat je na atletskem mitingu na Kreti v teku na 400 m zasedla tretje mesto, s časom 52,70 sekunde je dosegla svoj najboljši izid letošnje sezone.

Ratejeva se v vetrovnem Rimu ni približala 60 metrom

Martina Ratej je na mitingu Golden Gala v Rimu, ki šteje za Diamantno ligo, v metu kopja zasedla deveto mesto (57,96 m). Zmagala je Kitajka Huihui Lju (66,47 m).

Mišmaševa za 15 sekund izboljšala državni rekord na 2.000 m z zaprekami

Maruša Mišmaš je na drugem mitingu mednarodne lige Atletske zveze Slovenije v Ljubljani v teku na 2000 m z zaprekami postavila državni rekord (6:11,92). Krepko je izboljšala svoj prejšnji rekord (6:27,27), ki ga je tekla 18. septembra 2015 v Novem mestu.