Krevs je na posebnem atletskem tekmovanju tekačev na daljših razdaljah v Londonu na 10.000 metrov osvojil 22. mesto, a s časom 29:10,93 krepko popravil osebni rekord. Povzpel se je na peto mesto večne slovenske lestvice na atletskih stadionih.

"Zelo sem vesel. Dosegel sem zelo dober čas in izpolnil normo za evropski pokal na 10.000 m čez dva tedna. Na zadnjih treningih sem začutil, da gre forma v pravo smer. Zato sem na tekmo prišel z dobrimi občutki in sem tudi startal pogumno, sem pa drugo polovico pretekel celo hitreje. Pričakoval sem, da bom lahko tekel v skupini, a sem ostal sam, prehiteval sem le tiste, ki so postopoma izpadali iz prve skupine. Toda tek v skupini zelo pomaga, zato verjamem, da sem lahko še hitrejši," je pojasnil Krevs.

Prvi je bil Italijan (rojen v Etiopiji) Yemaneberhan Crippa s časom 27:16:18), bronast na prejšnjem evropskem prvenstvu leta 2018 v Berlinu.

Slovenski rekord na 10.000 metrov je 28:32,86, Stanetu Rozmanu je podvig uspel 30. junija 1983 v Lozani. Gre za enega najstarejših slovenskih rekordov. Svetovni rekord na 10 kilometrov ima od oktobra 2020 Joshua Cheptegei: 26:11,00.

Nazadnje je izmed slovenskih atletov pod 30 minutami leta 2000 tekel Roman Kejžar, ki je, mimogrede, še vedno zelo hiter in bi rad letos popravil tudi veteranski svetovni rekord v svoji kategoriji.

Botolin z osebnim rekordom drugi na Dunaju
Vid Botolin (Kladivar) je na atletskem mitingu na Dunaju v teku na 1500 metrov z osebnim rekordom 3:43,74 osvojil drugo mesto. S časom 3:42,70 je zmagal Danec Andreas Lindgreen.