Miran Vodovnik, najtežji udeleženec prvenstva, je prvič nastopal v finalu svetovnega prvenstva. Foto: RTV SLO
Francis Obikwelu
Francis Obikwelu, ki je v 1. krogu teka na sto metrov tekel v isti skupini kot Matic Osovnikar (desno), se je lahko le popraskal po glavi, ko ga je sodnik diskvalificiral. Foto: Reuters
Izjemen štart slovenskih atletov

Miran Vodovnik se je v suvanju krogle z 19,97 metra uvrstil v finale, kjer je z 20,67 osvojil odlično šesto mesto. Adut za medaljo Primož Kozmus je suvereno opravil svoje delo in si finale meta kladiva zagotovil s prvim poskusom 77,93 metra.

Osovnikarjev šprint dviga apetite

V teku na 100 m je Matic Osovnikar v četrtfinalu tekel državni rekord 10,13, ki mu je v skupini z Asafo Powellom (10,01) prinesel skupno peti čas. Glede na videno je prav mogoče, da bo Škofjeločan v nedeljo nastopil celo v finalu, če bo seveda v polfinalu tekel še kakšno stotinko hitreje.

Gay obljublja rekord
Tudi Jan Žumer se je (z 32. časom) uvrstil v 2. krog šprinta, kjer je pričakovano izpadel s časom 10,44. Zaradi dveh napačnih štartov je bil že dopoldne diskvalificiran evropski prvak Francis Obikwelu. Tyson Gay, ki je poleg Asafe Powella prvi favorit šprinta, je spet obljubil, da bo v nedeljo na izjemno hitri stezi padel svetovni rekord.

Kibet prvi junak Osake
Sijajne slovenske nastope je dopoldnila Brigita Langerholc, ki se je na 800 metrov v skupini z Mario Mutulo z 2:00,20 neposredno uvrstila v polfinale. Prva končna odločitev je bil moški maraton. Zmago si je s časom 2:15:59 sekund priboril 24-letni Kenijec Luke Kibet.