Tina Šutej je navdušila na mitingu Athletissima. Postala je tretja zmagovalka v skoku s palico na letošnji Diamantni ligi, pred njeno zmago je bila Američanka Sandi Morris najboljša v Birminghamu, Rabatu in Rimu, v Monte Carlu pa je slavila Nina Kennedy. Foto: EPA

33-letnica je v tretjem poskusu preskočila 4,50 m, 4,60 je zmogla v prvem poskusu, 4,70 m pa v drugem. Na višini novega državnega rekorda 4,78 m je bila trikrat neuspešna. Drugo mesto je zasedla Avstralka Nina Kennedy, ki je 4,70 m preskočila v tretjem poskusu. Presenetljiva evropska prvakinja Wilma Murto je preskočila 4,60 m. Aikaterini Stefanidi, ki je v Münchnu osvojila srebro, je s 4,50 m končala na petem mestu.

Anita Horvat deseta na 800 metrov
V teku na 800 metrov je Anita Horvat končala na 10. mestu (2:02,20), z osebnim rekordom je bila najboljša Francozinja Renelle Lamotte (1:57,84). Druga je bila Američanka Allie Wilson (1:58,09), tretja pa Britanka Jemma Reekie (1:59,00).

Zmaga Tine Šutej v Lozani
Jakob Ingebrigtsen je v Münchnu osvojil dva naslova evropskega prvaka. Foto: EPA

Ingebrigtsen postavil najboljši letošnji izid na 1500 m
Za najboljši dosežek večera je na stadionu Pontaise poskrbel norveški zvezdnik Jakob Ingebrigtsen. V teku na 1500 metrov je dosegel letošnji najboljši čas na svetu 3:29,05. Za njim sta se uvrstila Kenijec Abel Kipsang (3:29,93) in Avstralec Stewart McSweyn (3:30,18).

Thompson-Herah diskvalificirana, Fraser-Pryce ni startala
V sprintu na 100 metrov je v odsotnosti letošnje svetovne prvakinje iz Eugena, Jamajčanke Shelly-Ann Fraser-Pryce, ki je odstopila minuto pred startom, zmagala Američanka Aleia Hobbs (10,87) pred Jamajčanko Shericko Jackson (10,88) in Marie-Josee Ta Lou iz Slonokoščene obale (10,89). Olimpijska prvakinja Elaine Thompson-Herah je bila diskvalificirana zaradi prehitrega starta.

Svetovni prvak Noah Lyles je potrdil prevlado na 200 metrov. Foto: EPA

V moškem teku na 200 metrov je slavil Američan Noah Lyles (19,56), drugi je bil njegov rojak Michael Norman (19,76). V teku na 110 m z ovirami je prvovrstno presenečenje pripravil Jamajčan Rasheed Broadbell. Z osebnim rekordom je zmagal s časom 12,99, za njim sta se uvrstila Američana Trey Cunnigham (13,10) in Grant Holloway (13,11).

V ženskem teku na 100 m z ovirami je z rekordom mitinga slavila Portoričanka Jasmine Camacho-Quinn (12,34), v troskoku pa je bila razred zase Venezuelka Yulimar Rojas (15,31 m). Druga je bila Jamajčanka Shanieka Ricketts (14,64 m).

Letošnji predzadnji miting Diamantne lige bo 2. septembra v Bruslju, sklepni pa 7. in 8. septembra v Zürichu.

Jasmine Camacho-Quinn je bila zanesljivo najboljša na visokih ovirah. Foto: EPA

Lia Apostolovski druga v Nemčiji, pred njo le svetovna prvakinja
Lia Apostolovski je na 25. mitingu v skoku v višino v nemškem kraju Bühl zasedla drugo mesto, skočila je 1,90 metra. Pred članico ljubljanskega Massa je bila le Avstralka Eleanor Patterson, svetovna prvakinja, ki je skočila 1,95 m.

"To je bila moja tretja tekma v tednu dni in le pet dni po finalnem nastopu na evropskem prvenstvu. Zelo sem zadovoljna, da sem še tretjič zelo dobro skakala," je povedala Lia Apostolovski. Na EP-ju v Münchnu je konec prejšnjega tedna v finalu osvojila sedmo mesto, prejšnji mesec pa je v Oregonu v ZDA prav tako nastopila v finalu in zasedla 12. mesto. Na obeh velikih članskih tekmah je nastopila prvič v karieri.