Izbruh Daniila Medvedjeva po koncu drugega niza v polfinalu OP Avstralije, potem ko je Stefanos Cicipas ravno izenačil dvoboj v nizih na 1:1.

Sorodna novica Medvedjev izgubil živce, a nato prek Cicipasa do finala z Nadalom

Rusa je iztiril nasprotnikov oče Apostolos Cicipas, nekoč tudi uradno sinov trener, ki naj bi po vsaki točki komentiral in usmerjal Stefanosa. Ob premoru po dveh nizih, ki je vključeval tudi odhod v slačilnico za zamenjavo oblačil, je Medvedjev ostro besedno napadel sodnika Jaumeja Campistola, ki mu je izrekel samo opomin pred kaznijo in precej stoično prenašal dretje drugega nosilca.

A kot bi izbruh vrnil Medvedjeva k pravi igri in Rus je nato dobil naslednja dva niza in se uvrstil v četrti finale turnirjev za grand slam, kjer ga v nedeljo čaka soočenje z Rafaelom Nadalom.