Komaj 19-letni belgijski kolesar Remco Evenepoel je najboljši športnik svoje države po izboru belgijskih novinarjev. Evenepoel je najmlajši nosilec tovrstne nagrade v svoji državi, to priznanje pa si je kolesar moštva Deceuninck-Quick-Step prislužil z zmagami na nekaterih pomembnih dirkah.

Evenepoel je v tej sezoni med drugim slavil na dirki po Belgiji ter na klasični enodnevni preizkušnji v San Sebastianu v Španiji, osvojil pa je tudi zlato kolajno v vožnji na čas na evropskem prvenstvu v Alkmaarju na Nizozemskem.

V izboru za belgijskega športnika leta 2019 so kolesarji pometli z vsemi tekmeci, tudi z nogometnimi reprezentanti, četudi je Belgija že vse leto številka ena na Fifini lestvici. Drugo mesto v izboru je namreč zasedel Victor Campeanerts, tretje pa je pripadlo Woutu van Aertu, ekipnemu kolegu Primoža Rogliča.

Športnica leta je postala Nina Derwael, 19-letna telovadka, svetovna prvakinja na dvovišinski bradlji.