Kramnik je zadnjič na turnirju izzvivalcev igral leta 2018, ko je osvojil peto mesto, zmagal je Fabiano Caruana. Rus se je upokojil leto pozneje. Foto: EPA

Ding Liren ima drugi najvišji rating na svetu, a v prvem krogu je proti Janu Nepomnjaščiju igral, kot da bi imel le okrog 2300 točk.

Mislim, da danes na šahiste vse preveč vpliva računalnik in skušajo igrati po računalniških predlogih in ne sledijo več naravnim zakonom igre in intuicije. Res ne razumem, zakaj tako pogosto sledijo potezam, kot bi jih predlagal računalnik, včasih so pač res slabe.

Če bi sam igral na turnirju, bi seveda naredil enako število napak. No, moje bi bile vsaj logične oziroma bi se jih dalo razložiti.

V Madridu poteka turnir izzivalcev za naslov svetovnega prvaka v šahu. Nekdanji svetovni prvak Vladimir Kramnik ni navdušen nad napakami, ki jih igralci delajo na tem tekmovanju.

Dogajanje v Madridu: izidi od 4. do 6. kroga