Kimi Räikkönen in Felipe Massa sta bila v vodstvu že od samega štarta. Foto: EPA
Fernando Alonso v Barceloni
Fernando Alonso je užival večinsko podporo na tribunah, kjer se je v sončnem vremenu zbralo kar 132 tisoč gledalcev. Foto: EPA
Heiko Kovalainen
Kovalainena so najprej odpeljali v ambulanto na dirkališču, nato pa s helikopterjem v bližnjo bolnišnico. Foto: EPA
Razbiti Finčev mclaren
Varnostni predpisi v elitnem bencinskem športu so se vnovič obrestovali. Foto: EPA
Rubens Barrichello
Rubens Barrichello je v karieri nabral devet zmag in skupno 61 uvrstitev na zmagovalni oder. Foto: EPA

V 34. krogu velike nagrade Španije je eksplodiral renaultov motor v dirkalniku Fernanda Alonsa, ki se je do takrat na tretjem mestu vozil tesno za petami vodilnega dvojca. Potem sta "poskočna konjička" mirno odpeljala do cilja, na najnižjo stopničko pa se je povzpel Lewis Hamilton.

Kimi še ima rezerve
"Nisem najbolje začel, vseeno pa je bilo dovolj dobro, da sem ostal na prvem mestu. Pozneje bi lahko celo še bolj pritisnil na plin, a za kaj takšnega ni bilo potrebe. Zame je to velik dan, zelo pa sem srečen tudi zato, ker se Heikkiju ni zgodilo kaj hujšega," je menil Finec, ki je dirkaški konec tedna v Kataloniji končal s klasičnim dirkaškim trojčkom - najboljšim startnim položajem, najhitrejšim krogom na dirki in zmago.

Dirko zaznamovala nesreča Kovalainena
Zaradi hude nesreče Heika Kovalainena v 23. krogu je drugič posredoval varnostni avto. Finec je z mclarnom sredi ovinka z veliko hitrostjo zletel v ograjo, kjer se je globoko zaril med zaščitne gume. Na levi sprednji obesi se je nekaj utrgalo in predrlo pnevmatiko, zaradi česar je 26-letnik izgubil kontrolo nad bolidom. Imobilizirani Kovalainen je bil pri zavesti in pozdravljal gledalce, ko so ga odnesli v bolnišnico. 26-letnik jo je odnesel brez hujših poškodb ali zlomov, vendar bo ostal preko noči na opazovanju v bolnišnici.

Alonso po travi še pred štartom
Že med krogom za ogrevanje so se začele težave španskega matadorja Fernanda Alonsa, ki je po zdrsu nekaj metrov odpeljal kar po travi. Kot vodilni v prvi ovinek Elf na dirki je zapeljal Räikkönnen, medtem ko je Massi uspelo prehiteti Alonsa. Zaradi trčenja Vettla in Sutila v ozadju je moral posredovati varnostni avto, ki se je s steze umaknil v 3. krogu.

Rdeči pol koraka pred tekmeci
Blizu zmagovalnega odra je bil Robert Kubica, ki je vse do konca ogrožal Hamiltona. Ostali so zaostali več kot pol minute. Peti je bil Mark Webber, šesti Jenson Button, sedmi Koizumi Nakadžima, zadnjo točko pa je osvojil Jarno Trulli. V skupnem seštevku ima svetovni prvak devet točk naskoka pred Hamiltonom, pred moštvenim kolegom Masso pa še dve več. Ferrari je z dvema brezhibnima dirkama prevzel vodstvo tudi v konstruktorskem seštevku.

Barrichello z največ nastopi v zgodovini
Malce neopaženo je padel dosežek Ricarda Patreseja, ki je 15 let držal rekord največ nastopov v formuli ena. Rubens Barichello (Honda), ki je sicer odstopil v istem krogu kot Alonso, se je z 257. dirko v 15-letni karieri povzpel na vrh prestižnega seznama.

9. N. HEIDFELD BMW Sauber 63,000
10. G. FISICHELLA Force India 1 krog Odstop: Vettel, Sutil (oba 1. krog), Piquet jr. (7.), Bourdais (8.), David- son (9.), Kovalainen (22. krog), Alonso (35.), Barrichello (35.), Rosberg (42.).