Felipe Massa je prišel do (ne)pričakovane zmage v Belgiji. Foto: Reuters
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton se je zastonj takole veselil na zmagovalnem odru. Foto: Reuters
Massa slavil po kazni Hamiltona
Komisarji Fie brez milosti za Hamiltona

Britanec bi s peto letošnjo zmago na napeti dirki naredil velik korak k naslovu, tako pa ga je eden od manevrov za slavje v Belgiji, ko je nepravilno prevozil šikano, potisnil na tretje mesto.

Hamilton je bil do dveh krogov pred koncem drugi, ko je na razmočeni progi začel napadati Kimija Räikkönena. Svetovni prvak je vodil praktično od začetka, ko je 23-letnega dirkača McLarna po najboljšem štartu v prvem krogu v Le Sourceu zavrtelo, kar je Finec znal izkoristiti.

Prvi napad je dirkač Ferrarija še uspel odbiti, nato pa je McLarnov voznik prevzel vodstvo. Britanec se je sicer v kaotičnem zaključku še zavrtel, Räikkönen je že švignil mimo, nato pa naredil usodno napako in končal v ogradi.

Hamilton je s previdno vožnjo le prišel do cilja, dve uri po razpletu pa ga je pričakala šokantna novica. Namesto njega petič letos slavi Massa, ki po novem v svetovnem prvenstvu za Hamiltonom namesto osmih zaostaja le dve točki. Drugi je Nick Heidfeld, ki je bil v pravem trenutku v boksih in nato v zadnjem krogu švignil mimo tekmecev.

Res je šel preko limita
"To je bila izkušnja in pol. Molil sem, da bi začelo deževati. Zavedal sem se, da se dobro znajdem na mokri stezi. Ljubim prave boje, to je bila ena najbolj razburljivih dirk v moji karieri. Šel sem celo preko limita, a uspelo mi je," je bil še pred obvestilom Fie srečen Hamilton.

Kimi mojstrsko začel, končal pa v ograji
Poleg njega je bil tragični junak Spaja še Räikkönen, ki je tu slavil v zadnjih treh letih, tudi letos pa bil po odločnem začetku, ko je v Eau Rougeju mojstrsko prehitel Masso, na pravi poti. Na koncu je bila razmočena proga, na katero je začelo deževati tri kroge pred koncem, pretežak zalogaj.