Kimi Räikkönen je zmagal prvič po Suzuki 2005. Foto: EPA
Lewis Hamilton in Fernando Alonso
Lewis Hamilton in Fernando Alonso sta poskrbela, da McLaren po prvi dirki vodi v konstruktorskem seštevku. Foto: Reuters
David Coulthard in Alexander Wurz
David Coulthard in Alexander Wurz sta nekaj krogov pred ciljem uprizorila enega redkih zanimivih trenutkov na dirki. Na srečo se je spektakularna nesreča končala brez posledic za Avstrijca, ki ga je Škot ob prehitevanju nasadil, njegov avto je dvignilo v zrak, nato pa je za las zgrešil Wurzovo glavo. Foto: Reuters
Kimi Räikkönen je najhitreje potegnil s štarta. Foto: EPA
Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen je zasedel šele 10. mesto. Naredil je veliko napak in si prislužil tudi kritike Renaultovega šefa Flavia Briatoreja. 'Če bi rekel, da je bila njegova predstava dobra, bi bil popoln idiot,' iz svoje kože ni mogel Italijan. Foto: EPA
Ferrari našel pravega naslednika

27-letnemu "Icemanu" ni bilo treba dirkalnika gnati do onemoglosti, da bi ponovil uspeh Nigela Manslla iz leta 1989, ki je zadnji slavil ob svojem debiju s "poskočnim konjičkom". Njegova največja težava je bila radijska zveza z boksom, ki se je prekinila tik pred štartom, sicer pa je vodil praktično od začetka do konca. "Moral sem le najti pravi ritem in spremljati, kaj delajo drugi," je svoje videnje dirke opisal ledeni Finec, ki je prvič ugnal vse konkurente na uvodni preizkušnji.

Hamilton takoj opozoril nase
Drugi je bil dvakratni svetovni prvak Fernando Alonso, tretji pa še en McLarnovec Lewis Hamilton. Zadnji novinec, ki je stal na odru že na svoji prvi dirki, je bil Jacques Villeneuve pred enajstimi leti. Hamilton je na štartu prehitel Alonsa in štiri kroge tudi vodil. "Bil sem ekstatičen. Še zdaj sem. Voditi na svoji prvi dirki je fantastično," je svoje občutke po velikem uspehu opisal prvi temnopolti dirkač v elitnem dirkaškem cirkusu.

Španec je realno ocenil razmerje moči na uvodni preizkušnji sezone. "Seveda je vedno boljše zmagati, toda danes to ni bilo mogoče. Vseeno smo lahko zadovoljni. Ferrari je bil ta konec tedna malenkost prehiter za nas," je povedal Alonso, ki je Hamiltona prehitel pri drugem postanku v boksu.

Massa šesti
Dobro pripravljenost BMW Sauberja je potrdil Nick Heidfeld s četrtim mestom, na peto se je uvrstil Giancarlo Fisichella, za njim pa s samo enim postankom Felipe Massa, ki je moral zaradi menjave motorja štartati iz ozadja. Najhitrejši na zimskih testiranjih verjetno ni najbolj vesel zmage moštvenega kolega Räikkönena, saj si bo zdaj veliko težje priboril status prvega moža v ekipi. Točke sta osvojila še Nico Rosberg in Ralf Schumacher.

Kimiju čestital tudi Schumi
Räikkönenu je že na zmagovalnem odru vodja Ferrarija Jean Todt podal mobilni telefon. "Mislim, da je bil Michael, toda zveza je bila tako slaba, da nisem nič slišal," se je pošalil Finec, ki je Nemca v zadnjih nekaj mesecih videl le dvakrat, pa še takrat se nista veliko pogovarjala.

Končni vrstni red (po 58 krogih):
1. K. RÄIKKÖNEN Ferrari 1:25:28,770 2. F. ALONSO McLaren +7,242 3. L. HAMILTON McLaren 18,595 4. N. HEIDFELD BMW Sauber 38,763 5. G. FISICHELLA Renault 1:06,469 6. F. MASSA Ferrari 1:06,805 7. N. ROSBERG Williams 1 krog 8. R. SCHUMACHER Toyota 1 krog 9. J. TRULLI Toyota 1 krog 10. H. KOVALAINEN Renault 1 krog
Najhitrejši krog: K. RÄIKKÖNEN 1:25,235 Odstop: Albers (11. krog), Speed (31.), Kubica (38.), Coulthard (51.), Wurz (51.)