Nesreča ne bo končala kariere Marka Webbra, saj njegovo moštvo pričakuje, da bo štartal na uvodni dirki nove sezone v Melbournu. Foto: EPA

Zgodilo se je na Tasmaniji, na petdnevnem izzivu Mark Webber Pure Tasmania Challenge. Avstralski voznik je predzadnji dan tekmovanja tekmoval z gorskim kolesom, ko ga je zbilo terensko vozilo. Webber ima zlomljeno nogo, zato ga ne bo na zimskih testiranjih pred novo sezono.

Tekmovanje sicer poteka že od leta 2003, ceste, po katerih se dogodek odvija, pa za tekmovalce niso posebej zavarovane.

32-letni Webber je v zadnji sezoni formule ena zbral 21 točk in zasedel 11. mesto v končnem seštevku svetovnega prvenstva. Kljub nesreči naj bi 29. marca štartal na uvodni dirki v Melbournu.