Lewis Hamilton je drugič zapored osvojil
Lewis Hamilton je drugič zapored osvojil "pole position". Foto: EPA
Nürburgring: Hamilton z najboljšega položaja

Hamilton si je privozil drugi zaporedni "pole position" in tretjega letos. Zato pa je bil na domači dirki veliko manj zadovoljen drugi voznik Mercedesa Nico Rosberg, ki se je izkazal na vseh treh prostih treningih (vselej je bil drugi), a nato ni ujel zadnjega dela kvalifikacij in bo dirko začel šele z 11. štartnega mesta.
Zmagovalca zadnje dirke v Silverstonu prejšnjo nedeljo je tja potisnila napaka moštva, ki je slabo spremljalo, da steza postaja veliko hitrejša in Nemec je nepričakovano končal zunaj najboljše deseterice.
Prosti trening Vettlu
Na tretjem prostem treningu je dopoldne najboljši čas postavil vodilni v svetovnem prvenstvu Vettel, ki je bil najboljši že na petkovem popoldanskem treningu. Dopoldanski trening je včeraj pripadel Hamiltonu.

Dirka v nedeljo ob 14.00
Dirka bo v nedeljo ob 14.00, prenos na TVS 2 in na MMC-ju. V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je na vrhu Vettel s 132 točkami. Drugouvrščeni Fernando Alonso jih ima 111, Kimi Räikkönen na tretjem mestu pa 98.