Kimi Räikkönen bo v novi sezoni znova dirkal za Ferrari - moštvo, s katerim je leta 2007 osvojil naslov svetovnega prvaka v formuli ena. Foto: EPA

Tistim, ki bodo dvojne točke koristili, bo to seveda zelo všeč. Meni to sploh ni važno. Hočeš nočeš, takšno je pravilo - in zame se zaradi tega ne bo spremenilo prav nič.

Kimi Räikkönen
Räikkönen je zadnjo zmago v formuli ena vknjižil lani v Melbournu. Od tedaj je osvojil še šest drugih in eno tretje mesto. Foto: EPA

Räikkönen je bil lani v prvi polovici sezone eden najresnejših tekmecev Sebastiana Vettla, nato pa je po poletnem premoru izjemni Nemec nanizal serijo zmag, s katero je še četrtič zapored postal svetovni prvak.
Finec, ki se je vrnil k Ferrariju, je lansko sezono zaradi napovedane operacije hrbta sklenil predčasno, svetovno dirkaško prvenstvo pa je končal na 5. mestu. Mnogi menijo, da bodo spremenjeni predpisi v novi sezoni na vrhu premešali karte, a je 34-letni dirkač drugačnega mnenja.

Novi predpisi ne bodo veliko spremenili
"Menim, da se stvari ne bodo bistveno spremenile," je v videointervjuju za Ferrari dejal Räikkönen in nadaljeval: "Vseeno se lahko tudi motim. Upam, da bomo ugotovili, da bo v novi sezoni vse čisto preprosto. Zagotovo je najtežje tistim, ki morajo ustvariti nov motor, nov menjalnik in tako naprej. Toda z vidika dirkača se ne bo spremenilo veliko. Jasno je, da bomo imeli na voljo nove gumbe in nove funkcije, toda počakajmo, da vidimo, kako se bo vse skupaj izšlo."
Dvojne točke ga ne zanimajo
Veliko prahu je dvignila tudi odločitev Mednarodne avtomobilistične zveze, da se na zadnji dirki podeljujejo dvojne točke, s čimer želijo v formuli ena še dodatno popestriti zaključek sezone. Še posebej je bil nezadovoljen Vettel, ki meni, da je tak sistem točkovanja nepravičen do tistih, ki se trudijo celotno sezono. Räikkönen o tem ne razmišlja veliko. "Za vse je enako. Prepričan sem, da bo tak sistem nekaterim koristil, drugim pač ne. Tistim, ki bodo dvojne točke koristili, bo to seveda zelo všeč. Meni to sploh ni važno. Hočeš nočeš, takšno je pravilo - in zame se zaradi tega ne bo spremenilo prav nič," je še dodal svetovni prvak iz sezone 2007.