Nico Rosberg v dirkaškem seštevku za svetovno prvenstvo v formuli ena za vodilnim Lewisom Hamiltonom zaostaja za 48 točk. Foto: Reuters

Mislim, da ni najmanjših možnosti, da bi dirkač obupal, dokler ima še matematične možnosti za osvojitev naslova.

Toto Wolff
Nico Rosberg in Lewis Hamilton
Odnos med Rosbergom in Hamiltonom je bil po lanski dirki za VN Belgije vidno skrhan, a so v moštvu hitro pomirili strasti. Foto: Reuters
Štart dirke v Spaju ter trk Rosberga in Hamiltona

Nemcu v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih. Dosega sicer odlične izide, saj se redno uvršča na oder za zmagovalce, a kaj, ko ga prav tako redno premaguje Hamilton, ki drvi novemu naslovu svetovnega prvaka naproti.

Prelomni trenutek: lanski VN Belgije
Krivulja se je za Britanca začela navzgor obračati po lanski dirki za VN Belgije, ko sta mercedesa trčila že na začetku dirke, krajšo pa je potegnil Hamilton, ki je naposled dirko sklenil v garaži. Od tedaj je aktualni svetovni prvak dobil 14 od 21 dirk, Rosberg le štiri. Za nameček Hamilton blesti tudi v kvalifikacijah, kjer je moštvenega kolega letos premagal kar 12-krat v 14 dirkaških koncih tedna.

Wolff: Še zdaleč ni rekel zadnje besede
Je Rosberg že izgubil upanje na osvojitev letošnjega naslova? Vodja moštva Mercedes Toto Wolff je prepričan, da sin slovitega Kekeja Rosberga še zdaleč ni vrgel puške v koruzo. "Dobro ga poznam in glede na to, kako vidim stvari, sem prepričan, da še ni obupal. Mislim, da ni najmanjših možnosti, da bi dirkač obupal, dokler ima še matematične možnosti za osvojitev naslova. Glede na njegov značaj sem prepričan, da še ni rekel zadnje besede," je dejal Wolff, ki je tudi letos sila zadovoljen z nastopi svojih varovancev - v konstruktorskem seštevku ima Mercedes kar 169 točk pred drugouvrščenim Ferrarijem.

Hamilton spet našel tisti pravi občutek
Številni ljubitelji kraljice motošporta so prepričani, da Rosberg nikoli ne bo šampion, saj je preveč prijazen, na dirkah pa tudi premalo drzen in agresiven. "Pomembno je ohranjati dobro vzdušje znotraj moštva in včasih se prijaznost dojema kot nekaj slabega," je priznal Wolff. Rosberg dirka po lanskem incidentu v Spa-Francorchampsu precej previdneje, tudi na zadnji dirki na Japonskem se je umaknil iz dvoboja s Hamiltonom, zapeljal na pesek in izgubil nekaj mest. Hamilton je dirko dobil in z 41. zmago v karieri izenačil rekord Ayrtona Senne.

"Lewis je bil v Suzuki zelo dominanten. Našel je spet občutek in formo, ki ju je imel. Z dirkalnikom ni šlo vse tako tekoče, kot je bilo sicer videti, a njegovo dirkanje je bilo brezhibno," je še povedal 43-letni Dunajčan.