Niki Lauda je ponosen, ker je k Mercedesu zvabil novega svetovnega prvaka Lewisa Hamiltona. Foto: EPA

Tedaj je podvomil o našem moštvu in vprašal, kdaj bomo konkurenčni. Obljubil sem mu, da bo z Mercedesom osvojil naslov svetovnega prvaka. To mu je zdaj uspelo že v drugem letu.

Niki Lauda
Nico Rosberg
Nico Rosberg bo po Laudovem mnenju naslednjo sezono še močnejši, kot je bil letos. Foto: EPA
Rosberg arabsko bolečino zdravil z delom

Rosberg je pred arabsko preizkušnjo upal na osvojitev tako želenega naslova svetovnega prvaka, a sanje so se skoraj razblinile že takoj po štartu, ko je kot blisk mimo njega švignil glavni tekmec Lewis Hamilton, upi pa so dokončno uplahnili, ko mu jo je zagodla še elektronika.

Bottas dobil uvodni dan testiranj
V Abu Dabiju so se že začela prva testiranja po koncu sezone v formuli ena. Najhitrejši čas je vknjižil Valtteri Bottas (1:43,396), drugi je bil Kimi Räikkönen (+0,492). Oba sta odpeljala 80 krogov. Nico Rosberg je bil tretji (+1,116; 114 krogov). Testni voznik Stoffel Vanroorne je z McLaren-Hondo na stezi prebil zgolj tri kroge, v moštvu so imeli številne težave z elektroniko. Komaj 17-letni Max Verstappen, ki bo v naslednji sezoni dirkal za Toro Rosso, je bil z najslabšim časom (+3,798) deveti, svoj dirkalnik je zjutraj zaradi težav s sprednjim vzmetenjem v zavoju št. 19 tudi razbil.

Zaradi okvare sistema ERS je Nemec za 33 sekund na krog izgubil okrog 160 dodatnih konjskih moči, zaradi česar so ga tekmeci hitro ujeli in tudi prehiteli. Dirko je končal na skromnem 14. mestu, svetovni prvak pa je suvereno postal Hamilton. Lauda je prepričan, da se bo Rosberg po velikem razočaranju hitro pobral.
Ima potencial, da postane še boljši
"Nico se bo vsekakor vrnil, naslednjo sezono bo močnejši. Ima potencial, da postane še boljši," je prepričan Avstrijec. Dodal je: "Še vedno lahko na podlagi svoje hitrosti in tehničnih vložkov v naslednji sezoni veliko pridobi. Zagotovo bo tudi naslednje leto zelo zabavno spremljati obračune Rosberga in Hamiltona. Želim si le, da se ne bo v boj vmešal še kdo drug." Rosberg je po dirki v Jas Marini pridobil veliko privržencev, saj je poraz športno prenesel in svojemu moštvenemu kolegu iz srca čestital za zaslužen naslov svetovnega prvaka.
Prosil ga je, da zapusti McLaren
Hamilton je bil v celotni sezoni res najboljši. Na 19 dirkah je dosegel kar 11 zmag, z zadnjo je zaradi dvojnega točkovanja osvojil kar 50 točk in je prvenstvo sklenil na vrhu s 67 točkami naskoka pred najbližjim zasledovalcem. "Za Lewisom je res neverjetna sezona. Dobil je 11 dirk in postal svetovni prvak. Še posebej sem ponosen, ker sem ga pred dvema in pol letoma sam prosil, naj zapusti McLaren in se pridruži Mercedesu. Tedaj je podvomil o našem moštvu in vprašal, kdaj bomo konkurenčni. Obljubil sem mu, da bo z Mercedesom osvojil naslov svetovnega prvaka. To mu je zdaj uspelo že v drugem letu," je še povedal Lauda in poudaril: "Vesel sem, ker nisem prelomil obljube."