Jenson Button je v sezoni 2009 osvojil naslov prvaka v formuli ena, dve leti pozneje je v skupnem seštevku zaostal zgolj za Sebastianom Vettlom. Predlani je prvenstvo končal na petem mestu, lani pa šele na devetem, kar je njegova najslabša uvrstitev po sezoni 2008, ko je bil šele 18. Foto: EPA

Jenson potrebuje ob sebi hitrejšega dirkača, tako kot ga je imel včasih v Lewisu Hamiltonu. Lewis je eden najhitrejših dirkačev v karavani formuli ena in vselej je potiskal Jensona na rob njegovih zmogljivosti.

Gary Paffett
Kevin Magnussen
21-letni Kevin Magnussen bo 16. marca v Melbournu odpeljal svojo prvo dirko v kraljici motošporta. Foto: EPA

McLarnov testni voznik Gary Paffett je prepričan, da lahko novinec ekipi in v formuli ena Kevin Magnussen, ki se je moštvu iz Wokinga pridružil po koncu lanske sezone, s svojim hitrim dirkanjem izzove boljše predstave svetovnega prvaka iz leta 2009, ki je lansko sezono končal na 9. mestu, njegovemu moštvu pa ni uspelo niti enkrat osvojiti eno izmed prvih treh mest. Paffett je prepričan, da Button potrebuje izziv v kvalifikacijah - in prepričan je, da ga je s prihodom Magnussena tudi dobil.

Umrl Jensonov oče
V ponedeljek pozno popoldne je odjeknila novica, da je v 70. letu starosti zaradi posledic srčnega zastoja umrl oče Jensona Buttona, John Button. Novico je potrdil dirkačev predstavnik.

Lani v moštvu ni bilo hudega boja

"Pri McLarnu bi radi videli, da se vso sezono pritiska na Buttna. Jenson potrebuje ob sebi hitrejšega dirkača, tako kot ga je imel včasih v Lewisu Hamiltonu. Lewis je eden najhitrejših dirkačev v karavani formuli ena in vselej je potiskal Jensona na rob njegovih zmogljivosti. Ta se je moral zelo potruditi, da je obdržal stik z mlajšim dirkačem," je dejal Paffett in dodal: "Lani sta bila dirkača precej izenačena, zato v moštvu tudi ni bilo hudega boja. Prepričan sem, da bo v novi sezoni s Kevinom drugače. Za zdaj je bil na testiranjih izjemno hiter."
Predlani od Lewisa hitrejši le štirikrat
V sezoni 2012 je bil Button od moštvenega kolega Hamiltona zgolj štirikrat hitrejši v kvalifikacijah, a je kar trikrat v teh primerih nedeljsko dirko tudi dobil. V skupnem seštevku je na koncu sezone za Hamiltonom zaostal zgolj za dve točki. V lanski sezoni je bil Sergio Perez, ki je McLaren medtem že zamenjal za Force Indio, desetkrat hitrejši od Britanca, nihče izmed njiju pa se ni niti enkrat povzpel na zmagovalni oder. Perez je sezono končal na 11. mestu (24 točk za moštvenim kolegom), McLaren pa je bil v konstruktorskem seštevku peti.