Nico Rosberg je v Zeltwegu na prvem prostem treningu odpeljal najhitrejši krog. Foto: Reuters

Rosberg, ki je imel veliko težav s pogonskim sklopom, je krog na Red Bull Ringu prevozil v času 1:11,295. Drugi je bil njegov moštveni kolega Lewis Hamilton (+0,140), ki se je komaj izognil trku, potem ko je moral Nemec zaradi težav z motorjem precej upočasniti svoj dirkalnik. Pri Mercedesu so sicer trening, ki ga je v drugi polovici zaznamoval dež, izkoristili za testiranje titanske plošče na podvozju dirkalnika F1 W05, s katerim so med dirkanjem ustvarili nekaj isker.

Tretji čas je dosegel Fernando Alonso (Ferrari), četrtega Felipe Massa (Williams). Precej povprečno sta se odrezala oba red bulla - zmagovalec dirke za VN Kanade Daniel Ricciardo je bil šele 13., svetovni prvak Sebastian Vettel pa šele 15.

Na drugem prostem treningu je Hamilton postavil najhitrejši čas, Rosberg je bil drugi, Alonso spet tretji. Tokrat sta se precej bolj izkazala oba red bulla, Vettel je vknjižil šesti najboljši čas (za vodilnim je zaostal dobro sekundo in dve desetinki), Ricciardo je bil osmi (+1,378).