Daniel Ricciardo (desno) se z Maxom Verstappnom veseli četrte zmage v karieri, prve po Belgiji 2014. Foto: Reuters
Sebastian Vettel in Nico Rosberg
Sebastian Vettel in Nico Rosberg sta se zavrtela v prvem zavoju, krajšo je potegnil voznik v rdečem. Foto: EPA
Ricciardo v Maleziji do četrte zmage v karieri

Na štartu je najbolje potegnil Lewis Hamilton (Mercedes), takoj za njiim je bil vodilni v letošnjem seštevku Nico Rosberg (Mercedes). A ta se je po rahlem trku z rojakom Sebastianom Vettlom (Ferrari) zavrtel in padel na rep uvrščenih. Vettel je dirko končal v pesku, Nemec je bil za svoj manever kaznovan s tremi mesti pribitka na naslednjih kvalifikacijah.

Desetsekundna kazen ni bila usodna
Rosberg je ves čas napredoval in se že v 21. krogu prebil na peto mesto. Nato je dolgo vodil za Kimijem Räikkönenom (Ferrari) in ga s pogumnim manevrom prehitel v 38. krogu. Komisarji so Rosberga kaznovali z 10 sekundami pribitka, zato je Rosberg ves čas pritiskal in si na koncu pred voznikom Ferrarija nabral več kot 13 sekund naskoka.

Oba Red Bulla hkrati v boks
Hamilton je vodil večji del dirke, za kratek čas je bil ob menjavah pnevmatik prvi Verstappen. A dominantna predstava se je končala v 41. krogu, ko ga je izdal motor. Vodstvo je tako podedoval Daniel Ricciardo (Red Bull), ki mu je Max Verstappen (Red Bull) že nekaj krogov povsem dihal za ovratnik. V 42. krogu smo videli nenavadno situacijo, saj sta oba rdeča bika hkrati zavila v boks, kar je pomenilo, da je Verstappen v boju za zmago izgubil tri sekunde in moštvenega kolega v boju za zmago ni več mogel ogroziti.

Rosberg: Vettel ušel izpod nadzora
"Vame se je zabil štirikratni svetovni prvak. Ušel je izpod nadzora," je po dirki dejal Rosberg in dodal: "Po prvem zavoju sem bil prepričan, da je moje dirke konec. Zato uvrstitve na stopničke nikakor nisem pričakoval in sem zaradi vsega še toliko bolj vesel. Še posebej, če pomislim, kako grozno sem se počutil v prvem zavoju dirke."

Razlika zrasla na 23 točk
Oba voznika Mercedesa se borita za naslov prvaka, Rosberg ima pred Hamiltonom 23 točk prednosti, do konca pa je še pet dirk. Naslednja bo v Suzuki, kjer bo naslednjo nedeljo na sporedu VN Japonske.