Max Verstappen je sezono 2023 začel tam, kjer je končal sezono 2022 - na vrhu. Foto: Reuters

Nizozemec, aktualni svetovni prvak, je najbolje prihranil za zadnji del kvalifikacij, kjer je že v prvem hitrem poskusu speljal 'pole' Charlesu Leclercu (Ferrari), čas je nato z drugim hitrim poskusom še izboljšal na 1:29,708. V prvo štartno vrsto se je uvrstil njegov moštveni kolega Sergio Perez (+0,138).

Najboljši iz kvalifikacij (z leve proti desni): Charles Leclerc, Max Verstappen in Sergio Perez. Foto: Reuters

Leclerc (+0,292) se je moral zadovoljiti z mestom v drugi štartni vrsti, potem ko je zaradi tehničnih težav dirkalnika pred drugim hitrim poskusom ostal v garaži. Četrto mesto je osvojil njegov moštveni kolega Carlos Sainz ml. (+0,446).

Da dobri časi z zimskih testiranj niso bili zgolj naključje, je z aston martinom dokazal Fernando Alonso, ki se je z zaostankom dobrih šestih desetink sekunde (+0,628) prebil na peto mesto, za pičle štiri tisočinke sekunde je ugnal Georgea Russlla v mercedesu.

Sedmi je bil Lewis Hamilton (+0,676), osmi Lance Stroll z aston martinom, ki je zaostal že več kot sekundo (+1,128). Deseterico sta zaključila Esteban Ocon v alpinu (+1,276) in Nico Hülkenberg (Haas), ki je zaradi prečkanja meje proge ostal brez časa.

Dirka formule ena za VN Bahrajna se bo na dirkališču Sahir v Manami začela v nedeljo ob 16. uri. Lani je uvodna dirka v celoti pripadla Ferrariju, zmagal je Leclerc pred Sainzom, tretji je bil Hamilton.

* Opomba:
Sorodna novica Verstappen želi spet osvojiti kraljico motošporta. Kako se bodo odzvali tekmeci?