Luka Ščuka je na treh tekmah Lige za prvaka v povprečju dosegal 23 točk. Proti Heliosu jih je dal 22 od 50 Cedevite Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je klonila drugič zapored, potem ko je znova zaigrala s samimi mladimi igralci. Iz članskega moštva sta bila tokrat poleg le Luka Ščuka in Rok Radović, manjkal pa je oboleli Dan Duščak. Potem ko so se mladi zmaji dobro upirali Rogaški in celo premagali Šenčur, pa so jih Domžalčani nadigrali. Helios, za katerim je sicer nov rezultatsko neuspešen turnir Lige ABA 2, v kateri je izgubil vseh devet tekem, je s čvrsto obrambo popolnoma onemogočil ljubljanski napad in že prvo četrtino dobil z dvomestno prednostjo, razlika pa se je iz minute v minuto večala. Prvi strelec tekme je bil s 24 točkami Urban Oman, ki je zadel šest trojk, 15 – vse z meti izza črte – jih je v domači zasedbi dodal Tadej Ferme, pri Olimpiji pa je bil z 22 točkami znova najboljši Ščuka.

Tudi drugi ABA-ligaš Krka je klonil drugič zapored. Novomeščani, ki so v torek po podaljšku izgubili v Rogaški Slatini, se sklonjenih glav vračajo tudi iz Podčetrtka. Gostitelji so srečanje odprli s serijo 11:2, vodstva pa niso več izpustili iz rok. Večino časa se je razlika gibala okoli desetih točk, Krka se je sicer nekajkrat približala, toda domače zasedbe ni ujela. Kar osem trojk je zadel Nejc Strnad, ki je tekmo končal z 28 točkami. Simo Atanacković, ki je bil za tri natančen štirikrat, jih je dodal 21. Rok Stipčević je bil z 19 točkami prvi novomeški strelec.