Kitzbühel Martin Čater: "Nisem med čistimi norci, ki se vržejo na glavo"

Kitzbühel bo letos minil brez glamurja, kamere ne bodo lovile Arnolda Schwarzeneggerja, smučarji tokrat ne bodo le statisti. Streif bo medtem znova nastavil svoje pasti, Martin Čater pravi, da največ strahospoštovanja čuti pred Mišnico.

14

NBA Dallas s trojnim dvojčkom Dončića v zadnji četrtini strl Indiano

Luka Dončić je v Indianapolisu dosegel peti trojni dvojček v letošnji sezoni. Prispeval je 13 točk, 12 skokov in 12 podaj k sedmi zmagi Dallasa. Indiana je popustila v zadnji četrtini in izgubila s 112:124. Toronto je izgubil proti Miamiju s 102:111.

110

Tokio 2021 Izvedba olimpijskih iger bi lahko pomenila preveliko tveganje

V soboto bo natanko šest mesecev do začetka preloženih olimpijskih iger v Tokiu, a strokovnjaki s področja epidemiologije opozarjajo, da bi izvedba največjega športnega tekmovanja na svetu v trenutnih razmerah pomenila preveliko zdravstveno tveganje.

3

Egipt 2021 Makedonci le predigra za glavna slovenska izziva

Slovenski rokometaši so uspešno opravili prvo tretjino dela v pohodu proti četrtfinalu. Z 31:21 so premagali Severno Makedonijo, ki se je uspešno upirala le uvodnih 20 minut. Naslednji tekmec bo v petek Švedska, v nedeljo čaka še gostitelj Egipt.

202

Copa del Rey Spodrsljaj Reala, ki bo odmeval ‒ slovo v pokalu proti klubu iz tretje lige!

Tretjeligaš Alcoyano je v šestnajstini finala španskega kraljevega pokala po podaljšku senzacionalno z 2:1 izločil madridski Real. Zmagoviti zadetek na stadionu El Collao s 4850 sedeži je z igralcem manj dosegel v 115. minuti.

17

Premier liga Pogba rdeče vrage znova popeljal na vrh

Nogometaši Manchester Uniteda so dobili tekmo 18. kroga Premier lige. Po preobratu so z 2:1 premagali Fulham. Predtem je Manchester City v preloženi tekmi uvodnega kroga z 2:0 ugnal Aston Villo.

8

Več športnih novic

Bundesliga Bayern srečno do treh točk, Leipzig obdržal korak

Nogometaši Bayerna so v 17. krogu Bundeslige odnesli tri točke iz Augsburga (0:1) in zadržali štiri točke prednosti pred Leipzigom, ki je bil z enakim izidom boljši od Uniona Berlina. Borussia iz Dortmunda po polovici prvenstva zaostaja ogromnih 10 točk.

3

Italija Ronaldo in Morata zagotovila superpokal Juventusu, svoje dodal tudi Szczesny

Nogometaši Juventusa so zmagovalci 33. italijanskega superpokala, potem ko so na tekmi v Reggio Emilii premagali Napoli z 2:0 (0:0) in mu vrnili za junijski poraz po 11-metrovkah v finalu pokala v Rimu (4:2).

1

Egipt 2021 "Recept je popolnoma preprost: dobra obramba in goli iz hitrih napadov"

"Vse je povezano s tem, da ti ni treba razmišljati, kaj boš počel v sami igri. Ko si sproščen, se stvari odvijajo same od sebe," je po zmagi nad Makedonci povedal igralec tekme, vratar Urban Lesjak.

00:10
Rokomet (M) - svetovno prvenstvo: Španija : Nemčija, posnetek iz Kaira, ponovitev
13:15
Nordijsko smučanje - svetovni pokal: smučarski tek, skiatlon (Ž), posnetek iz Lahtija
13:45
Nordijsko smučanje - svetovni pokal: smučarski skoki (Ž), ekipna tekma, prenos z Ljubnega
16:10
Nordijsko smučanje - svetovni pokal: smučarski skoki (M), ekipna tekma, prenos iz Lahtija

Izbor

Analiza Tiselj: Najboljši skozi turnir stopnjujejo formo. Upam, da mednje spada tudi Slovenija.

"Drugi polčas proti Belorusom vliva optimizem, a brez evforije. Belorusija in Rusija pač nista reprezentanci, ki bi se bojevali za medalje. Težji nasprotniki šele prihajajo," ocenjuje nastope slovenskih rokometašev v Egiptu nekdanji selektor Tone Tiselj.

33

Evropski pokal Zmaji sami sebi dokazali, da lahko igrajo bolj čvrsto in agresivnejšo košarko

V odločilnih trenutkih obračuna med Cedevito Olimpijo in Budućnostjo je Edo Murić odigral ključno vlogo. 46 sekund pred koncem je zadel izza črte, ko so ostale še tri sekunde, je dobil skok in zatem s prostim metom potrdil pomembno zmago.

27

Slavko Jerič Moderni Samson − Wayne Rooney

Wayne Rooney je nase opozoril že kot 16-letni fant, s tistim čudežnim golom proti Arsenalu je napovedal izjemno bogato kariero, ki jo je tudi stkal, a ob upokojitvi vendarle ostaja kanček grenkega priokusa.

23

Kolesarstvo "Že zdaj smo močnejši od Jumba," v smehu odgovarja Pogi

Natrpan urnik, poln najmočnejših dirk, veliko ciljev, tako na etapnih kot enodnevnih klasikah, a tudi v reprezentančnem dresu. "Vse se vrti okoli Toura, a sem koristen tudi na drugih dirkah," Tadej Pogačar opisuje ambiciozni načrt dirk v sezoni 2021.

131

SOS odmev Backović: Igra Slovenije v prvem delu za trojko

Obramba Slovenije je na tekmi z Belorusijo igrala zelo dobro, Urban Lesjak je s številnimi obrambami omogočil kar nekaj protinapadov, ki so pomagali, da slovenski rokometaši v drugi del svetovnega prvenstva prenašajo dve točki.

30

Serie A Handanović z nedotaknjeno mrežo na derbiju Italije utišal kritike

Internazionale Milan se v pandemsko izenačeni Serii A resno bojuje za naslov prvaka, a najšibkejši člen v boju za prvi naslov po 2010 naj bi bil kapetan Samir Handanović, ki sam pri 36 letih še vedno čaka na prvo lovoriko kariere.

Redko videno: Peter za obema mlajšima bratoma

Prejšnji konec tedna se je šele tretjič zgodilo, da je v troboju bratov Prevc na tekmi svetovnega pokala najslabše mesto osvojil najizkušenejši Peter.

9

Slovenija šele četrta z vsaj 50 goli

Simultanka Slovenije na uvodu turnirja v Egiptu je varovance Ljubomirja Vranješa pripeljala v redek klub, do zdaj so v zgodovini svetovnih prvenstev v rokometu na eni tekmi po 50 golov dosegli le Islandci, Danci in Španci.

28

Zmaga na Tour de Skiju kot odprta cesta do globusa

Le tri zmagovalke novoletne turneje v smučarskih tekih nato niso osvojile velikega kristalnega globusa, tak scenarij se je zadnjič pripetil leta 2012.