Erik Karlsson je med točkovnim nizom 13 tekem zbral kar 21 točk, zdaj pa lovi dosežke branilcev izpred 26 let in več. Foto: AP

Kapetan Los Angelesa je na prejšnji tekmi dosegel jubilejni 300. gol v NHL-u, dvig napadalne forme pa je potrdil na gostovanju na severu Kalifornije. Anže Kopitar si je z dolgoletnim partnerjem v napadu Dustinom Brownom v 24. minuti izmenjal dvojno podajo in na koncu preusmeril plošček mimo Martina Jonesa za 1:1 in svoj enajsti gol sezone. Vendar je bilo to to, od napadalno najbolj skromnega moštva lige, ki je zaradi sočasne zmage St. Louisa pri porazni Philadelphii (3:0) znova padlo na zadnje, 15., mesto Zahoda, kjer LAK-u končnica beži za 8 točk.

Karlsson podal za vse tri gole Morskih psov
Odločilni trenutek se je zgodil na polovici tekme, ko je razigrani švedski branilec Erik Karlsson z dolgo podajo v ogenj poslal Tomaša Hertla, ki je z bekhendom matiral Jacka Camblla, ki bi pri tem moral bolje posredovati. Uvodni gol za Sharkse je dosegel Finec Joonas Donskoi, piko na z golom v izpraznjen gol pa je postavil veteran in ikona San Joseja Joe Thronton. Prav za vse tri gole je podajo prispeval Karlsson, ki je jeseni z odmevno zamenjavo prišel iz Ottawe, se sprva oktobra in novembra precej lovil, a zdaj prispeva točke že 13 tekem zapored, kar je nov klubski rekord.

Plenilci odčitali lekcijo Javorjevim listom
Na preostalih štirih tekmah ponedeljkovega večera so slavili gostje, od tega kar trije brez prejetega gola. Osrednja tekma se je odvijala v središču hokejskega sveta v Torontu, kjer je drugo najboljše moštvo Atlantika, Vzhoda in celotne lige gostilo papirnate favorite Zahoda. Nashville je nadigral Maple Leafse s 4:0. Pekka Rinne je tretjič v sezoni zaklenil vrata, za kar pa je potreboval zgolj 18 obramb, saj je zvezdniška obramba Predsov opravila svoje in ustavila Austona Matthewsa, Johna Tavaresa in Mitcha Marnerja. A branilci so naredili tudi razliko v napadu: Šved Mattias Ekholm je dosegel uvodni gol in podaj za končnih 4:0, za 2:0 je zabil branilski zvezdnik PK Subban.

Tekme 7. januarja:
SAN JOSE - LOS ANGELES
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Donskoi 18, Hertl 30., Thornton 60.; Kopitar 24.
TORONTO - NASHVILLE 0:4
PHILADELPHIA - ST. LOUIS 0:3
MONTREAL - MINNESOTA 0:1
CHICAGO - CALGARY 3:4

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning42328266
Toronto Maple Leafs422713256
Washington Capitals412512454
Boston Bruins422414452
Pittsburgh Penguins422313652
Columbus Blue Jackets412414351
New York Islanders402313450
Buffalo Sabres422214650
Montreal Canadiens432216549
Carolina Hurricanes411917543
Florida Panthers401716741
New York Rangers411717741
New Jersey Devils411618739
Detroit Red Wings441621739
Philadelphia Flyers421521636
Ottawa Senators431523535
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Calgary Flames442713458
Vegas Golden Knights452615456
Nashville Predators442615355
San Jose Sharks442413755
Winnipeg Jets412613254
Colorado Avalanche422014848
Dallas Stars432217448
Minnesota Wild412117345
Anaheim Ducks431917745
Vancouver Canucks452021444
Edmonton Oilers422019343
Arizona Coyotes421821339
Chicago Blackhawks451622739
St. Louis Blues401719438
Los Angeles Kings441724337