Hokej
slice
Colorado v Torontu do desete zaporedne zmage
Tampa Bay slavila v Chicagu, 23. januar 2018 ob 08:23 Hokejisti Colorada so v noči s ponedeljka na torek v Ligi NHL dosegli deseto zaporedno zmago, potem ko so v gosteh s 4:2 premagali Toronto. To je drugi najdaljši zmagoviti niz v zgodovini franšize.
9
Prva zmaga Los Angelesa po skoraj treh tednih
5
22. januar 2018 ob 08:25 V Los Angelesu je po prvih 20 minutah kazalo na nov poraz Kraljev, toda s tremi goli v drugi tretjini so Kralji spreobrnili potek tekme in premagali New York Rangerse s 4:2.
Jeseničani odličen konec tedna zaokrožili v Feldkirchu
19
21. januar 2018 ob 21:00 Jeseniški hokejisti so ta konec tedna osvojili vseh šest točk na dveh gostovanjih v Avstriji. Feldkirch, ki se bori za četrto mesto v Alpski ligi, so ugnali s 6:3.
Železarji do 21. zmage v Alpski ligi, padel je Lustenau
19
20. januar 2018 ob 22:36 Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v 32. krogu Alpske lige pred 650 gledalci v gosteh premagali Lustenau s 5:2.
Najdaljši črni niz Kingsov po decembru 2007
6
20. januar 2018 ob 10:31 Hokejisti Los Angelesa ne morejo iz krize. Ponoči so v Ligi NHL doživeli že šesti zaporedni poraz. V sosedskem derbiju je bil z 2:1 boljši Anaheim.
Med risi za OI le eden s slovenskih ledenih ploskev Selektor slovenske hokejske reprezentance Kari Savolainen je izbral 25 igralcev, ki jih bo popeljal na olimpijske igre.
49
Nova podaja Kopitarja, nov poraz Kraljev Hokejisti Los Angelesa so prvič v sezoni izgubili pet zaporednih tekem, tokrat pred svojimi gledalci proti Pittsburghu s 3:1.
17
Jure Vnuk: Ekipa je dovolj kakovostna, da lahko premaga vse tekmece V Tivoliju imata glavno besedo brata Vnuk. Jure je postal trener SŽ-ja Olimpije in prepričan je, da lahko dvigne ritem igre in tudi osvoji naslov državnega prvaka. 26.
46
Jeseničani izgubili po prejetih zadetkih v zadnjih dveh minutah Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so na preloženi tekmi Alpske lige izgubili na gostovanju pri mladi ekipi Salzburga s 4:6.
10
Jure Vnuk novi trener SŽ Olimpije Strokovno vodstvo HK SŽ Olimpija je za glavnega trenerja članske ekipe potrdilo Jureta Vnuka, ki je na tem mestu zamenjal Andreja Brodnika. Pomočnik trenerja ostaja Matej Hočevar.
33
Kingsi proti San Joseju doživeli četrti zaporedni poraz Hokejisti Los Angelesa so v noči s ponedeljka na torek v Ligi NHL izgubili kalifornijski obračun s San Josejem. Ta je bil v Staples Centru boljši s 4:1.
10
Olimpija pod vodstvom Jureta Vnuka poražena v Salzburgu Dan po visokem porazu na Jesenicah je trener hokejistov SŽ Olimpije Andrej Brodnik ponudil odstop. V Salzburgu sta zmaje vodita Jure Vnuk in Matej Hočevar. Rdeči biki so bili boljši s 4:1.
48
Logar ne bi izbral Olimpije v četrtfinalu, Glavič pa bi razmislil Šest derbijev je pokazalo, da so Jeseničani z naskokom najboljša ekipa v Sloveniji in tudi resni kandidati za naslov v Alpski ligi.
31
Kopitar prekinil strelski post, Kralji pa ne točkovnega Anže Kopitar je po natanko štirih tednih vendarle prekinil strelski post v Ligi NHL, kar pa njegovim Kraljem ni pomagalo do zmage. Los Angeles je pred svojimi gledalci izgubil proti Anaheimu s 4:2.
12
Jeseničani v drugi tretjini razbili razglašeno Olimpijo Jeseniški hokejisti so dobili še peti večni derbi v letošnji sezoni v Alpski ligi. V drugi tretjini so pred 3.300 gledalci v Podmežakli napolnili mrežo SŽ Olimpije in se veselili visoke zmage (7:2).
88

Izbor
Citat za prebrat
link
Jure Vnuk
9
22. januar 2018 ob 08:44 V življenju sem ob hokeju počel marsikaj, med drugim sem delal z mladimi, kuhal sem v restavraciji, prodajal sem sesalnike, čistil sem avtomobile, toda tega se ne sramujem.