Pia Dukarič. Foto: SŽ Olimpija

Za Slovenijo je prvi zadetek za znižanje na 1:2 dosegla Arwen Nylaander v 11. minuti prve tretjine, v drugi pa je po dveh minutah na 2:3 znižala Sara Confidenti. Italijanke so nato štiri minute pozneje dosegle četrti gol in nato prednost držale do konca dvoboja.

Tekmice so imele ves čas premoč, a so imele risinje v vratih znova razpoloženo Pio Dukarič, ki je obranila kar 62 strelov.

Slovenke so na vrata Italijank sprožile deset strelov, od tega po prvih dveh tretjinah le štiri.

Slovenija je po treh porazih (Južna Koreja, Poljska, Italija) in zmagi nad Kazahstanom na lestvici zdaj na predzadnjem, petem mestu. V nedeljo ob 5.15 bodo zadnje tekmice varovank Boštjana Kosa Britanke.

Iz divizije I (skupina B) izpade najslabša reprezentanca, medtem ko najboljša napreduje rang višje.