Celjani so po premoru za reprezentančne tekme končali krajši niz porazov v Alpski ligi in znova zmagali. Dobro formo so prikazali že v torek na Jesenicah, ko so se odlično upirali železarjem na tekmi drugega dela državnega prvenstva. Šele v zadnjih minutah so klonili (4:2).

Temelje za šesto zmago v sezoni, s katero so zdaj Celjani pri 18 točkah, so postavili že v prvi tretjini. Ko je na kazenski klopi sedel Lucas Haberl, je Jaša Jenko unovčil prednost igralca več. Kmalu zatem je bil izključen Tian Hebar, Max Wennlund pa je prav tako unovčil "power play" v 10. minuti. V 13. minuti je Jenko še drugič ukanil vratarja Felixa Nussbacherja. Le 42 sekund zatem je Nik Širovnik povišal na 1:3.

Na začetku druge tretjine je Hans Jesper Öhrvall znižal na 2:3. Gostitelji so si privoščili preveč izključitev, v 33. minuti je odlični napadalec Mikus Mintautiškis ob prednosti igralca unovčil podajo Jureta Sotlerja.

V zadnji tretjini so Celjani zanesljivo ohranili prednost. Vratar Jakob Brandner ni imel veliko dela. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 17:30.

Na lestvici so Celjani nekoliko napredovali in so zdaj na 12. mestu. Naslednja tekma jih čaka že v soboto, ko bodo gostovali še pri Bregenzerwaldu.