Miha Logar je dve minuti pred koncem druge tretjine poskrbel za vodstvo železarjev. Foto: www.alesfevzer.com

17. septembra so Jeseničani izgubili proti Unterlandu (5:2), nato so dobili vse tekme in imajo pred mlado ekipo Salzburga šest točk naskoka. Gardena je bila precej enakovreden tekmec, razmerje v strelih na vrata je bilo izenačeno (31:31).

McGowan poskrbel za hitro vodstvo gostiteljev
Gostitelji so povedli že v 4. minuti, ko je zadel izkušeni Kanadčan Brad McGowan. Po 20 minutah je imela Gardena strel več (10:9).

Železarji do preobrata že v drugi tretjini
Po pol ure so se železarji prebudili. V 33. minuti je izenačil Luka Ulamec po podaji Žana Jezovška. Dve minuti pred koncem druge tretjine je bil natančen še Miha Logar.

Gardena si je privoščila preveč kazni
Tobias Moroder je moral na kazensko klop v zadnji minuti druge tretjine zaradi zadrževanja igre. Prednost igralca več je v 48. sekundi zadnje tretjine unovčil Jaša Jenko. Lovro Kumanović je v 53. minuti povišal na 1:4. Terrance Amorosa je v 58. minuti ukanil Anttija Karjalainena, a napetega zaključka ni bilo, saj sta bila nato izključena Tim Linder in Christian Willeit (štiri minute zaradi udarca s palico). Jeseničani so v zadnji minuti in pol igrali s petimi proti trem in odlični napadalec Rudolfs Polcs je 36 sekund pred koncem postavil končni izid.

V soboto jih čaka naslednja tekma, ko v Podmežaklo prihaja Kitzbühel.