Prvaki Alpske lige so naslov proslavili z navijači na glavnem trgu na Jesenicah. Foto: HDD Jesenice
Gašper Glavič je kot kapetan dvignil pokal za prvake Alpske lige, ki jo je v šesti izvedbi tretjič osvojil slovenski klub. Pred Jesenicami je bila dvakrat prvak Olimpija (2019 in 2021). Foto: HDD Jesenice

"Odvalil se nam je kamen od srca. To Alpsko ligo smo res lovili od samega začetka. Končno! Končno nam je uspelo in pokal smo le pripeljali na Jesenice," olajšanja v pogovoru za Val 202 ni skrival kapetan rdečih Gašper Glavič, ki je bil zraven od samega začetka jeseniškega lova na prestol Alpske lige.

Kot da je Alpska liga zakleta za železarje

Tudi v četrtek je v olimpijski Cortini bilo, kot da je Alpska liga zakleta za SIJ Acroni Jesenice. Po uvodnem zaostanku so povedli s 3:1, a v zadnji minuti rednega dela zapravili ogromno prednost. Ko so jeseniški navijači na tribunah že slavili, je dvakrat ob igri brez vratarja udaril Diego Cuglieta. Najprej 42 sekund pred iztekom za 2:3 in 10 sekund pred koncem rednega dela za 3:3. Šok, nejevera, ali se ne ponavlja lanska zgodba, ko jim je iz rok spolzel naslov prvaka v finalnem obračunu z Asiagom.

Sorodna novica Jeseničani z golom Urukala v 97. minuti prvič osvojili Alpsko ligo

Neverjetna čustva, ko je pak pristal v mreži

Za odločitev je bilo potrebnih še 37 minut hokeja oziroma skorajda dva cela podaljška, medtem ko se je četrtek že prevesil v petek. Takrat je z modre črte natančno udaril branilec Žiga Urukalo.

"Kar dolga tekma je za nami. Da, dva prejeta gola v zadnji minuti, a smo se zbrali," je šokantno izenačenje in pristop za podaljšek opisal 24-letnik, ki je nato s svojim prvim golom v končnici postal veliki junak rdečih.

"Ko sem videl ta pak v mreži. Res neverjetna čustva. Vsi smo zelo dolga čakali na ta naslov v Alpski ligi, in danes nam je uspelo," je zmagoviti trenutek v 97. minuti opisoval Urukalo, ki je sicer na 60. tekmi sezone dosegel komajda tretji, a srebrnega pokala vredni gol.

Železarji v olimpijski dvorani le osvojili Alpsko ligo
Žiga Urukalo letos ni imel tako učinkovite sezone kot lani (25 točk na 44 tekmah Alpske lige), zato pa je odločil finale s svojim prvim golom v končnici. Skupno je v Alpski ligi 24-letnik na 48 letošnjih tekmah tako prispeval 15 točk. Foto: Reuters

To se je pričakovalo vse od 1. avgusta

"Ne bi mogel biti bolj zadovoljen. To, kar se je pričakovalo od nas od prvega dneva, vse od 1. avgusta, nam je uspelo. Zato je to še toliko bolj vredno, saj smo bili pod pritiskom. Na pravi način smo se ga otresli. Skozi vso sezono smo pokazali najboljši hokej v ligi. Če so prišli porazi, niti jih ni bilo veliko, smo iz njih izluščili dobre stvari. Na podlagi tega smo zasluženo zmagali," je stres finala in celotne sezone povzel trener Gaber Glavič.

Ostajajo del Alpske lige, kjer bo po novem tudi Celje

Nekdanji izvrstni vratar je imel jasno nalogo, ki jo je zdaj izpolnil. Osvojitev Alpske lige, kjer bo Sij Acroni Jesenice tudi nadaljeval svojo tekmovalno pot, saj je vodstvo tekmovanja pred začetkom šeste finalne tekme potrdilo, da so Gorenjci plačali prijavnino za zamudnike in bodo del po novem 16-članskega tekmovanja, v katerem bo prihodnjo sezono sodelovalo tudi Celje kot drugi klub iz Slovenije.

Parada prvakov in proslava v mestu

Železarji so tako želeni naslov prvaka proslavili s svojimi navijači na uradnem sprejemu, ki je bil v petek popoldne na Jesenicah. Ekipa se je zbrala v dvorani Podmežakli, od koder so se bodo peš podali proti osrednjemu Trgu Toneta Čufarja.