Prvo finalno tekmo so železarji v soboto v Podmažkli dobili s 4:2. Potem ko so Jeseničani v prvih krogih končnice nasprotnika obakrat pometli s tekmecema s 4:0 v zmagah (Vipiteno in Ritten), so tokrat doživeli prvi poraz. Odločitev o zmagovalcu pa je padla šele ob koncu sreačnja pred 640 gledalci v olimpijski dvorani.

Jezovšek edini strelec za železarje
Italijani so povedli v šesti minuti, ko je vratarja železarjev Anttija Karjalainena ukanil Gregory Di Tomaso. Vodstvo je v 50. minuti povišal Michael Angelo Zanatta. 70 sekund pozneje je za jeseniški priključek zadel Žan Jezovšek.

Saha potrdil zmago Cortine
V zaključku so železarji prejeli še dva gola. Dobri dve minuti pred koncem je bil ob številčni premoči uspešen Mikael Saha, ki je šest sekund pred koncem poslal plošček še v prazno mrežo.

Razmerje v strelih na gol je bilo 23:20 v korist gostiteljev.

Tretja tekma bo v četrtek ob 20.00 na Jesenicah. Finale se bo končal najpozneje 22. aprila.