Gašper Seršen je načel mrežo Vipitena sredi uvodne tretjine.

Železarji so se pred 820 gledalci v Podmežakli veselili najprepričljivejše zmage v tej četrtfinalni seriji. Na uvodnih dveh srečanjih so slavili s 4:2 in 2:0.

Prvi zadetek je dosegel Gašper Seršen v 12. minuti po prodoru in podaji Žana Jezovška z leve strani. Že v 27. sekundi druge tretjine je Rudolfs Polcs povišal na 2:0. Jezovšek je 37 sekund pred koncem druge tretjine postavil končni izid po podaji Erika Svetine.

V zadnjem delu sta mreži mirovali. Jeseničani so imeli kar trikrat prednost igralca več, a niso zadeli. Izkazal se je tudi vratar Jakob Rabanser. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 24:20.

Trener Gaber Glavič je dobil lepo darilo za 45. rojstni dan. Naslednja tekma bo v torek na Južnem Tirolskem, morebitna peta pa je na sporedu v četrtek na Jesenicah.

Četrtfinale, tretje tekme:
SIJ ACRONI JESENICE – VIPITENO 3:0
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
820; Seršen 13., Polcs 21., Jezovšek 40.

4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na štiri zmage. Četrte tekme bodo v torek.