Anaheim se je povzpel na četrto mesto Zahodne konference. Foto: Reuters

To je drugi najdaljši zmagoviti niz ekipe Anaheima zunaj domače dvorane v klubski zgodovini.

Pittsburgh je povedel z goloma Jevgenija Malkina in Bryana Rusta, a je Anaheim poskrbel za preobrat že v drugi tretjini. V polno so zadeli Adam Henrique, Ondrej Kase in Kiefer Sherwood. Končni izid je v zadnji tretjini postavil Ryan Getzlaf. To je bila že deveta zmaga Anaheima na zadnjih desetih tekmah.

Ponedeljkov večer onstran Atlantika je postregel s še štirimi obračuni. Hokejisti Columbusa so ugnali lanske finaliste Vegas Golden Knights z 1:0. Montreal je doma moral priznati premoč Bostona (0:4). Kosmatinci se lahko zahvalijo odličnim obrambam slovaškega vratarja Jaroslava Halaka, ki je ustavil 22 strelov Montreala in tretjič v tej sezoni na tekmi ni spustil v mrežo niti enega ploščka. Halak je vpisal svoj še 45. karierni shutout.

Druga kanadska ekipa Ottawa je bila uspešnejša na domačem ledu ter je slavila po podaljšku s 4:3 proti Nashvillu. Plenilci so nadomestili zaostanek treh golov ter izsilili podaljšek, v katerem pa je zmaga ostala doma po zaslugi zmagovitega gola Thomasa Chabota, ki je bil uspešen po 21 sekundah podaljška.

PITTSBURGH - ANAHEIM 2:4
COLUMBUS - VEGAS 1:0
MONTREAL - BOSTON 0:4
OTTAWA - NASHVILLE * 4:3
COLORADO - NY ISLANDERS 1:4