Anže Kopitar je dosegel deseti gol v sezoni. Foto: Reuters

Vsega je bilo praktično konec v prvih 14 minutah, ko so gostitelji hitro zabili tri gole in prednost suvereno držali do konca tekme. Kopitarjev trenutek je prišel sredi zadnje tretjine, ko je v hitrem protinapadu zadel z leve strani.

Quick se je veselil 300. zmage v karieri
Številka 300 pa se je prilepila tudi na Jonathana Quicka, vratar LA-ja se namreč veselil 300. zmage v tej konkurenci. Zaustavil je 16 strelov in 51. v karieri zaklenil vrata (med aktivnimi vratarji ga to uvršča na peto mesto).

Upal je, da bo prej prišel do tega mejnika
Kopitar je o mejniku spregovoril takoj po tekmi, ko je v pogovoru pred gledalci dejal: "To je nekaj posebnega. Če sem iskren, sem si želel, da bi mi prej uspelo priti do te številke. Sem ponosen na ta dosežek." Z izbranimi besedami pa je opisal Quicka: "Mislim, da je najboljši vratar na svetu. Lahko smo srečni, da igramo z njim, za piko na i mu je uspelo še brez prejetega zadetka."

Liga NHL, tekme 5. januarja:
LOS ANGELES - EDMONTON 4:0
Clifford 4., Toffoli 10., Carter 14., Kopitar 51.

PHILADELPHIA - CALGARY * 2:3
FLORIDA - COLUMBUS * 3:4
OTTAWA - MINNESOTA 3:4
BOSTON - BUFFALO 2:1
TORONTO - VANCOUVER 5:0
MONTREAL - NASHVILLE 1:4
ST. LOUIS - NY ISLANDERS 3:4
SAN JOSE - TAMPA BAY
* - v podaljšku

Tekme 6. januarja:
OTTAWA - CAROLINA
ARIZONA - NY RANGERS
VEGAS - NEW JERSEY
DETROIT - WASHINGTON
WINNIPEG - DALLAS
PITTSBURGH - CHICAGO
ANAHEIM - EDMONTON

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning42328266
Toronto Maple Leafs412712256
Washington Capitals402412452
Pittsburgh Penguins412312652
Boston Bruins422414452
Columbus Blue Jackets412414351
New York Islanders402313450
Buffalo Sabres422214650
Montreal Canadiens422215549
Carolina Hurricanes401817541
Florida Panthers401716741
New York Rangers401716741
New Jersey Devils401617739
Detroit Red Wings431620739
Philadelphia Flyers411520636
Ottawa Senators421522535
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Calgary Flames432613456
Vegas Golden Knights442515454
Nashville Predators432515353
San Jose Sharks432313753
Winnipeg Jets402513252
Dallas Stars422216448
Colorado Avalanche422014848
Anaheim Ducks421916745
Vancouver Canucks452021444
Minnesota Wild402017343
Edmonton Oilers411919341
Arizona Coyotes411721337
Los Angeles Kings431723337
Chicago Blackhawks431521737
St. Louis Blues391619436