Zimska klasika na stadionu Wörthersee je navdušila. Foto: Twitter Erstebankliga
Darren Haydar
Darren Haydar je eden najboljših igralcev Lige Ebel, tudi tokrat je sodeloval pri številnih nevarnih akcijah. Foto: MMC RTV SLO

Temperature okoli ledišča so poskrbele za pravo zimsko vzdušje, led je bil odlično pripravljen, organizatorji ničesar niso prepuščali naključju, saj so prizorišče začeli pripravljati že 9. decembra. Ograda je le pri obeh klopeh klasična z reklamnimi napisi, drugje pa je bila prozorna in tudi gledalci z najbolj oddaljenih sedežev so videli dogajanje. Veliko bolj navdušeni so bili številni navijači beljaških orlov, ki so se na stadionu Wörthersee veselili zmage že pred petimi leti (1:3).

Sanjski štart Beljaka
Izbranci Hannuja Järvenpääja, ki so decembra dobili devet izmed desetih tekem, so sijajno formo prenesli tudi na večni derbi. Že v uvodni minuti je Klemen Pretnar iz bližine nevarno zapretil, a se je izkazal Rene Swette. Slovenski reprezentant je v 6. minuti lepo našel osamljenega Jasona Kroga, ki je iz bližine poslal plošček v mrežo. Sijajni napadalec je prišel oktobra iz Medveščaka skupaj z Darrenom Haydarjem in popolnoma prerodil ekipo. Le dve minuti zatem je Geoff Waugh sprožil z modre črte, pred vrati pa je bilo veliko hokejistov spremenil smer ploščka za 0:2. KAC je imel več strelov na vrata v uvodni tretjini (20:14), vendar je bil vedno na pravem mestu odlični Thomas Höneckl.

McBride zadel sredi največjega naleta KAC-a
V drugi tretjini so Celovčani še bolj pritisnili. V 34. minuti je Thomas Hundertpfund znižal ob prednosti igralca več, na kazenski klopi je sedel Rodney Cole Jarrett. V zadnji minuti drugega dela igre je nekdanji napadalec Olimpije Brock McBride znova poskrbel za lepo prednost Beljačanov.
Kar 52 obramb Höneckla
Pred začetkom zadnje tretjine so pri uporabi vrtalnika, ko so želeli v led zvrtati luknje za učvrstitev gola, predrli vodno napeljavo pod ledom in šele po pol ure so lahko dvoboj nadaljevali. V 45. minuti je zmago Beljaka potrdil Daniel Nageler, ki je bil najspretnejši pred vrati po močnem strelu Gerharda Unterluggauerja. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 53:31 za KAC. Za Celovčane je v tretjem napadu igral tudi Marcel Rodman.
Beljak se je prebil na četrto mesto z 41 točkami in je na odlični poti do končnice. KAC ima le 32 točk in bo v drugem delu zelo verjetno igral v "spodnjem domu".