Patrice Bergeron je postavil piko na i z zmago Bostona. Foto: Reuters

Bruins so po polovici tekme vodili že s 3:0. Slabih deset minut pred koncem je gostom nekaj upanja vlil Nazem Kadri, a je dobre štiri minute zatem Patrice Bergeron, ki je ob igralcu več na ledu v mrežo pospravil odbito ploščico po strelu Brada Marchanda, razblinil dvome o zmagovalcu. Serija se seli v Kanado, kjer bo tretja tekma v ponedeljek.

"Na prvi tekmi nismo pokazali svojega pravega obraza. Vsi smo se tega zavedali. To smo želeli spremeniti in danes nam je lepo uspelo," je po tekmi dejal trener Bostona, Bruce Cassidy, ki je imel v vratih razpoloženega Tuukko Raska s 30 obrambami. Še celo sedem več jih je na drugi strani zbral Frederik Andersen.

Tri tekme odločene v podaljšku

Aktualni prvaki, Washington Capitals, so na pol poti v uvodni seriji, potem ko so s 4:3 premagali Carolino in povedli z 2:0. Odločitev je padla v podaljšku, za zadetek pa so gostitelji potrebovali manj kot dve minuti. Za vrati je Jevgenij Kuznecov nekaj časa čakal, nato pa na levi strani našel Brooksa Orpika, ki je s prve z diagonalnim strelom premagal Petra Mrazka.

Natanko pet minut podaljška je minilo v Nashvillu, ko so Predators zadeli za 2:1 in serijo proti Dallasu izenačili na 1:1. Mattias Ekhlom je sprožil z modre črte, a je zadel le Romana Polaka, toda pozoren je bil Craig Smith, ki je odbito ploščico v gneči pred vrati zbezal v mrežo.

Tudi Colorado je izid v seriji na 1:1 izenačil v podaljšku. V Calgaryju so gostje slavili s 3:2. V deveti minuti podaljška se je z izjemno obrambo po poskusu Michaela Frolika izkazal vratar Colorada Philipp Grubauer. Gostje so nato krenili v protinapad in v treh potezah matirali obrambi Calgaryja. Ian Cole je na levi strani zaposlil Mikka Rantanena, ta je ploščico takoj poslal MacKinnonu, ki je odločil obračun.

Vzhod, 1. krog:
WASHINGTON - CAROLINA 2:0
4:3 (2:1, 0:1, 1:1) - v podaljšku
Backström 4., Oshie 10., Wilson 49., Orpik 62.; Wallmark 16., Aho 37., Staal 55.
Obrambe: Holtby 25; Mrazek 29.

BOSTON - TORONTO 1:1
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Coyle 5., Marchand 17., Heinen 31., Bergeron 56.; Kadri 51.

2:3 (0:0, 1:1, 1:1) - v podaljšku
Andersson 33., Monahan 53.; Nieto 28., Compher 58., MacKinnon 69.
Obrambe: Smit 36; Grubauer 35.

Nedelja:
ST. LOUIS - WINNIPEG 2:0
VEGAS - SAN JOSE 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.