Nino Niedereiter je sredi sezone z zamenjavo iz Minnesote prišel v Carolino, kjer je postal eden ključnih igralcev. Na 35 tekmah je 26-letni Švicar prispeval 14 golov in 15 podaj. Foto: Reuters

V noči iz četrtka na petek se je igralo kar 12 hokejskih tekem, najbolj veselo je bilo v Raleighu v Severni Karolini. Hurikani so s 3:1 premagali skromni New Jersey, na koncu je zmagoviti gol dosegel prvi branilec moštva Justin Faulk v 22. minuti, a dvorana je začela slaviti prvi nastop v končnici po desetletju, ko je v 57. minuti švicarski napadalec Nino Niederreiter v protinapadu s strelom pod prečko končal akcijo kapetana Justina Williamsa in Bretta Pesceja.

Presenetljivi prvaki iz leta 2006, prve sezone po odpovedani sezoni 2004/05 in uvedbi proračunske omejitve plač (salary cap) so nazadnje v končnici Lige NHL sodelovali leta 2009, ko so prišli vse do konferenčnega finala s Pittsburghom.

Na obzorju nov obračun Pittsburgh Washington?
Ravno Pingvini so bili naslednje moštvo, ki je potrdilo igranje za Stanleyjev pokal. Pittsburgh je s 4:1 suvereno odpravil skromni Detroit, s čimer so ohranili dve točki prednosti pred Carolino, sočasno pa je ekipa Sidneyja Crosbyja le 2 točki za NY Islanders. Tako bo šele zadnji tekmovalni dan v soboto dal pare končnice, kjer trenutno Otočani branijo prednost domačega ledu v predvideni seriji s Pingvini. Pittsburgh bo sicer že 13. zapored sodeloval v boju za Stanleyjev pokal, ki ga je v eri Crosby Malkin tudi osvojil trikrat (2009, 2016 in 2017).

Montreal moli za dva poraza Columbusa
Vsi omenjeni klubi se potegujejo za razvrstitev v Metropolitanski skupini, ki jo je z zmago z 2:1 nad Montrealom osvojil Washington. Branilci naslova prvaka so z 2:1 premagali Montreal, ki je tako ostal na nehvaležnem devetem mestu Vzhodne konference. Canadiensi v soboto na zadnji tekmi gostujejo pri večnem tekmecu Torontu. Montreal ima kot osmouvrščeni Columbus 94 točk, a pri tem igrajo Blue Jacketsi še dve tekmi: v petek pri NY Rangersih in v soboto pri zadnji Ottawi. Columbus bi moral izgubiti obe tekmi, pri čemer lahko osvoji največ eno točko, da bi pustil možnosti Montrealu za preboj v končnico.

Colorado nevarni osmi potnik
Na Zahodu je zadnjo vstopnico za končnico dvignil Colorado. Plaz je doma proti Winnipegu po uvodnih 20 minutah zaostajal z 0:2, a nato je sledil preobrat, ki ga je v 2. minuti podaljška kronal branilec Erik Johnson za 3.2. Po februarski krizi, ki se je zavlekla še v marec, se je Avalanche sestavil in na zadnjih 10 tekmah iztržili 8-2-0, pri čemer je doma v osrčju Skalnega gorovja nanizal šest zmag. Vsekakor močno neugoden tekmec za Calgary, ki je prvi nosilec končnica na Zahodu.