Nino Niedereiter je sredi sezone z zamenjavo iz Minnesote prišel v Carolino, kjer je postal eden ključnih igralcev. Na 35 tekmah je 26-letni Švicar prispeval 14 golov in 15 podaj. Foto: Reuters

V noči iz četrtka na petek se je igralo kar 12 hokejskih tekem, najbolj veselo je bilo v Raleighu v Severni Karolini. Hurikani so s 3:1 premagali skromni New Jersey, na koncu je zmagoviti gol dosegel prvi branilec moštva Justin Faulk v 22. minuti, a dvorana je začela slaviti prvi nastop v končnici po desetletju, ko je v 57. minuti švicarski napadalec Nino Niederreiter v protinapadu s strelom pod prečko končal akcijo kapetana Justina Williamsa in Bretta Pesceja.

Presenetljivi prvaki iz leta 2006, prve sezone po odpovedani sezoni 2004/05 in uvedbi proračunske omejitve plač (salary cap) so nazadnje v končnici Lige NHL sodelovali leta 2009, ko so prišli vse do konferenčnega finala s Pittsburghom.

Na obzorju nov obračun Pittsburgh Washington?
Ravno Pingvini so bili naslednje moštvo, ki je potrdilo igranje za Stanleyjev pokal. Pittsburgh je s 4:1 suvereno odpravil skromni Detroit, s čimer so ohranili dve točki prednosti pred Carolino, sočasno pa je ekipa Sidneyja Crosbyja le 2 točki za NY Islanders. Tako bo šele zadnji tekmovalni dan v soboto dal pare končnice, kjer trenutno Otočani branijo prednost domačega ledu v predvideni seriji s Pingvini. Pittsburgh bo sicer že 13. zapored sodeloval v boju za Stanleyjev pokal, ki ga je v eri Crosby Malkin tudi osvojil trikrat (2009, 2016 in 2017).

Montreal moli za dva poraza Columbusa
Vsi omenjeni klubi se potegujejo za razvrstitev v Metropolitanski skupini, ki jo je z zmago z 2:1 nad Montrealom osvojil Washington. Branilci naslova prvaka so z 2:1 premagali Montreal, ki je tako ostal na nehvaležnem devetem mestu Vzhodne konference. Canadiensi v soboto na zadnji tekmi gostujejo pri večnem tekmecu Torontu. Montreal ima kot osmouvrščeni Columbus 94 točk, a pri tem igrajo Blue Jacketsi še dve tekmi: v petek pri NY Rangersih in v soboto pri zadnji Ottawi. Columbus bi moral izgubiti obe tekmi, pri čemer lahko osvoji največ eno točko, da bi pustil možnosti Montrealu za preboj v končnico.

Colorado nevarni osmi potnik
Na Zahodu je zadnjo vstopnico za končnico dvignil Colorado. Plaz je doma proti Winnipegu po uvodnih 20 minutah zaostajal z 0:2, a nato je sledil preobrat, ki ga je v 2. minuti podaljška kronal branilec Erik Johnson za 3.2. Po februarski krizi, ki se je zavlekla še v marec, se je Avalanche sestavil in na zadnjih 10 tekmah iztržili 8-2-0, pri čemer je doma v osrčju Skalnega gorovja nanizal šest zmag. Vsekakor močno neugoden tekmec za Calgary, ki je prvi nosilec končnica na Zahodu.


LIGA NHL

TEKME 4. APRILA

BUFFALO - OTTAWA 5:2

TORONTO - TAMPA BAY 1:3

PITTSBURGH - DETROIT 4:1

FLORIDA - NY ISLANDERS 1:2 - kazenski streli

WASHINGTON - MONTREAL 2:1

CAROLINA - NEW JERSEY 3:1

ST. LOUIS - PHILADELPHIA 7:3

NASHVILLE - VANCOUVER 3:2

MINNESOTA - BOSTON 0:3

COLORADO - WINNIPEG 3:2 - podaljšek

EDMONTON - SAN JOSE 2:3

VEGAS - ARIZONA 1:4


TEKME 5. APRILA

NY RANGERS - COLUMBUS
CHICAGO - DALLAS
ANAHEIM - LOS ANGELES

TEKME 6. APRILA - konec rednega dela sezone 2018/19

BOSTON - TAMPA BAY
ST. LOUIS - VANCOUVER
MONTREAL - TORONTO
OTTAWA - COLUMBUS
DETROIT - BUFFALO
FLORIDA - NEW JERSEY
PHILADELPHIA - CAROLINA
PITTSBURGH - NY RANGERS
WASHINGTON - NY ISLANDERS
NASHVILLE - CHICAGO
DALLAS - MINNESOTA
ARIZONA - WINNIPEG
CALGARY - EDMONTON
LOS ANGELES - VEGAS
SAN JOSE - COLORADO

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning8161164126
Boston Bruins8149239107
Washington Capitals8148258104
New York Islanders8147277101
Toronto Maple Leafs814628799
Pittsburgh Penguins8144261199
Carolina Hurricanes814529797
Columbus Blue Jackets804531494
Montreal Canadiens814330894
Florida Panthers8136321385
Philadelphia Flyers813736882
New York Rangers8031361375
Detroit Red Wings8132391074
Buffalo Sabres8132391074
New Jersey Devils8130411070
Ottawa Senators812946664
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames8150247107
San Jose Sharks814527999
Nashville Predators814629698
Winnipeg Jets814630597
St. Louis Blues814428997
Vegas Golden Knights814331793
Dallas Stars804231791
Colorado Avalanche8138291490
Arizona Coyotes813934886
Minnesota Wild813735983
Chicago Blackhawks8035331282
Vancouver Canucks8135361080
Anaheim Ducks8134371078
Edmonton Oilers813438977
Los Angeles Kings803041969