Michal Birner je najprej šokiral Švede, ko so imeli Čehe igralca manj na ledu, nato pa je postavil še končni izid. Foto: EPA
Leo Komarov
Leo Komarov je Finski zagotovil tretjo zmago. Foto: EPA
Sergej Bobrovski
V ruskih vratih je bil kot na prvih dveh tekmah Sergej Bobrovski. Foto: Reuters
Komarov zagotovil Fincem tretjo zmago

Uigran napad Panarin-Šipačjov-Dadonov je poskrbel za vse štiri zadetke.
Artemi Panarin je na začetku druge tretjine natančno meril z razdalje, na 2:0 je po sijajni akciji v 28. minuti povišal Jevgenij Dadonov, v 48. minuti pa se je med strelce vpisal še center Vadim Šipačjov, ki je bil po podaji Panarina spreten pred latvijskim golom. Pred koncem je z igralcem več še enkrat zadel Panarin. Ruski navijači so bili lahko vsekakor precej bolj zadovoljni s predstavo Rusije kot na prvih dveh tekmah letošnjega SP-ja.

Birner zrežiral preobrat proti Švedom
Češka je bila v dvoboju s Švedsko že v izgubljenem položaju, toda zaostanek 0:2 je spremenila v popoln preobrat in se povzpela na vrh lestvice z osmimi točkami. Preobrat je začel David Pastrnak v 27. minuti, sedem minut zatem je Jan Kovar izenačil. Dve minuti pred koncem druge tretjine je na kazenski klopi sedel Robert Kousal, Michal Birner pa je z igralcem manj zrežiral preobrat. Isti igralec je bil nato junak tekme, saj je zadel še v 55. minuti.

Komarov zagotovil tretjo zmago Fincem
V večernem obračunu v skupini B so Finci premagali Američane s 3:2. Američani so se vrnili po zaostanku z 0:2, na začetku zadnje tretjine so izenačili, odločilen pa je bil gol Lea Komarova v 45. minuti, na koncu hokejisti ZDA niso mogli spremeniti poteka tekme niti ob igri brez vratarja.

Kanada se z 8:0 znesla nad Belorusijo.