Colorado je bil najboljši v Zahodni konferenci že v rednem delu, v končnici pa potrjuje vlogo favorita. Foto: Reuters

Lehkonen je bil junak že prejšnjo sezono, ko je v dresu Montreala prav tako poskrbel za odločilni gol, ki je popeljal Canadiense v veliki finale. To je v zgodovini Lige NHL uspelo le še Gorideu Drillonu (Toronto) v letih 1938 in 1939.

Moštvi sta v zadnji tretjini skupaj dosegli šest golov. Colorado se je vrnil po zaostanku 2:4, čeprav so imeli gostitelji več strelov na gol (15:13). Mikko Rantanen je dobrih pet minut pred koncem zadel za vodstvo Colorada s 5:4, a je Zack Kassian 3:22 pred koncem izenačil in izsilil podaljšek.

Za Colorado so se med strelce vpisali še Cale Makar, Devon Toews, Gabriel Landeskog in Nathan MacKinnon. Pavel Francouz je ustavil 30 od 35 strelov. Pri Edmontonu so v polno zadeli še Zach Hyman (2), Ryan Nugent-Hopkins in Connor McDavid. Vratar Mike Smith je zaustavil 36 strelov.

Colorado je v končnici izgubil le dve od 13 tekem. Na gostovanju še niso okusili grenkobe poraza (7:0). Samo še šest ekip v zgodovini je v končnici nanizalo sedem zmag zapored v gosteh.