Vratar Jan Chabera ni bil kos Gradčanom, ki so natančno izrabljali svoje priložnosti, medtem ko Ljubljančani niso znali niti enkrat premagati Weinhandla. Foto: MMC RTV SLO
Andrej Hebar
Kaznovani Andrej Hebar bo na začetku februarja odletel v ZDA, kjer bo okrepil moštvo Colorado Eagles, ki tekmuje v ligi CHL. Central Hockey League je eno stopničko nižje od lige AHL. Foto: Iztok Novak
Rok Tičar
Napad Roka Tičarja je poskrbel za štiri od šestih jeseniških golov. Preostala dva zadetka sta bila delo prvega napada. Foto: Iztok Novak
Toni  Dahlman
Jeseniški klub menjave za napadalca Tonija Dahlmana ne bo iskal. Finski hokejist sezono medtem že nadaljuje v nemški ligi DEL. Foto: Iztok Novak

Razlika med osmo Olimpijo in devetimi Jesenicami po 43. krogu Lige Ebel znaša le še tri točke, do konca rednega dela odprtega avstrijskega prvenstva pa je še enajst krogov. Visoka zmaga Medveščaka nad Beljakom (7:2) pomeni, da so "medvedi" Ljubljančanom pobegnili na tri točke. Tako vse kaže, da bosta o zadnjem potniku v končnico odločala prav slovenska kluba.

Gradec v 40 sekundah dvakrat zadel
Ljubljančani še niso pozabili na sodniške odločitve na torkovi tekmi v Zagrebu, ki jo je po vrsti spornih odločitev dobil Medveščak s 4:3. Jeza gostiteljem ni prinesla nič pozitivnega - nepovezana igra in streli iz neizdelanih položajev so bili voda na mlin gostov, ki so prevzeli popolni nadzor nad tekmo, ko so v razmiku 40 sekund dvakrat zadeli. Najprej je bil uspešen prekaljeni Warren Norris, neposredno po dobljenem buliju pa je bil natančen še Yannik Tremblay.

Žvižgi s tribun Tivolija
Fabian Weinhandel je v graških vratih krotil vse poskuse nezbranih "zmajev", ki so v 2. tretjini privoščili še serijo izključitev. Ob razmerju 5 na 3 je še drugič na tekmi zadel 36-letni Kanadčan Warren. Na uvodu zadnje tretjine je vse dvome o zmagovalcu razblinil Christoph Harand. Do konca tekme je sledila le še serija izključitev, ki so samo razkrivala globoko razočaranje v domači vrsti. Odziv navijačev - žvižgi! Gradec se je s 4:0 zdaj maščeval Olimpiji, ki je dan po božiču s 5:3 slavila na Štajerskem.

Bo vstopnina znova zarubljena?
Ob boju na ledu pa se Olimpija bojuje tudi v pisarnah - zaradi neplačevanja mlajših igralcev prek sistema študentskih napotnic je upnik dosegel rubljenje Olimpijinega prihodka od prodanih vstopnic.

Sapa trikrat izničila jeseniško vodstvo
Jeseničani so v Szekesfehervarju poletno začeli - nov lep gol je zabil Rok Tičar, a ga je hitro izničil Blazs Ladanyi. Minuti pozneje so gostje znova vodili, potem ko je po lepem prodoru zadel povratnik Andrej Židan. Tokrat je vodstvo rdečih zdržalo 10 minut, ko je na 2:2 izenačil Arpad Mihaly.

Drugo tretjino je udarno odprl Matevž Erman, ki je z "bombo" zadel za 3:2. Po šestih minutah je za tretje izenačenje poskrbel prvi strelec Sape Ladanyi. V 37. minuti je znova udaril mladi jeseniški napad, po podajah Tičarja in Roberta Saboliča je zadel Žiga Jeglič.

Sabolič zaustavil madžarski nalet
Tudi 3. tretjino so bolje začeli slovenski prvaki, po lepi kombinaciji je prazna vrata zadel Marc Cavosie. Po dveh izključitvah so Madžari prek Erica Johanssona izkoristili razmerje 5 na 3, a je nato svojo moč pokazal tudi jeseniški "power play". Po uigrani akciji je Robert Sabolič s potrpežljivostjo našel luknjo in povišal na končnih 6:4.